Anglik na testach w Zagłębiu Sosnowiec

W dzisiejszym sparingu z Wisłą Kraków testom poddany zostanie środkowy napastnik z Anglii, ostatnio występujący w ekstraklasie Danii.

Zaglebie Sosnowiec - Lech Poznan
 fot. Paweł Berek  /  źródło: Pressfocus

Podopieczni Dariusza Banasika kończą dzisiaj tygodniowe zgrupowanie w Wodzisławiu Śląskim. Do Sosnowca wracają jednak liczniejszą grupą, niż wyjeżdżali. W zespole jest bowiem trzech nowych napastników. Dwaj z nich zadebiutowali już w barwach Zagłębia - to Patryk Mikita (ostatnio Chojniczanka) i reprezentant Angoli, Alexander Christovao.

 

Trzeci snajper dołączył do sosnowieckiej ekipy w środę późną nocą. Wczoraj zaliczył z drużyną pierwszy trening. Jest Anglikiem, ma aż 194 cm wzrostu, ostatnio występował w jednym z zespołów ekstraklasy Danii. Premierowy występ w barwach Zagłębia zaliczy dzisiaj w grze kontrolnej z Wisłą Kraków. Spotkanie odbędzie się na płycie głównej Stadionu Ludowego. Początek - godz. 18.00.

 

Grupa młodych zawodników, którzy sprawdzani byli w środowej potyczce z czeskim MFK Karvina (1:4), w komplecie odesłana została do domu. Niewykluczone, że taki sam los spotka tercet testowanych napastników. - Pamiętajmy, że do pierwszego meczu ligowego pozostały jeszcze trzy tygodnie - przypomina dyrektor sportowy klubu, Robert Stanek. - Nadal szukamy snajpera, ale nie musimy robić tego na gwałt. Jest jeszcze sporo czasu, by dokonać właściwego wyboru.

 

Nie wiadomo, czy przeciwko „Białej gwieździe” zagrają zawodnicy zmagający się ostatnio z drobnymi urazami. Chodzi o Wojciecha Łuczaka, Sebastiana Milewskiego i Nuno Malheiro. Ten ostatni zdążył wystąpić tylko w sparingu z Karpatami Lwów (0:2). Już jednak same zajęcia treningowe pokazały, że będzie to silny punkt zespołu w nadchodzącym sezonie. Portugalczyk obsadzi pozycję jednego z bocznych defensorów lub ustawiony zostanie na skrzydle.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~rakUżytkownik anonimowy
~rak :
No photo~rakUżytkownik anonimowy
Wczoraj piłkarz z ANGOLI dzisiaj z ANGLII . Fantastyczna sprawa , hejterzy wysiadają !!!
7 lip 17 15:39
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Edzio Użytkownik anonimowy
~Edzio :
No photo~Edzio Użytkownik anonimowy
Jaki dyrektor taki zespół
7 lip 17 13:37
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~tklUżytkownik anonimowy
~tkl :
No photo~tklUżytkownik anonimowy
jeeeeee, dajrektor sie minal z powolaniem... duzo czasu???? chlopie, na zgrup;owaniu, to juz powinni byc ci, co stanowia o sile zespolu w rozgrywkach i zgrywaja sie, a do tego ewentualnie kogos sciagasz na miejsce, bo moze sie okazac pomocny w przyszlosci.
wez ty juz koncz razem z tym calym zarzadem, prejzesem od gumofilcow na czele.
7 lip 17 11:51
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii