Kolejna porażka Zagłębia po słabej grze. Kościelny miał wejście smoka...

Sosnowiczanie zaserwowali gorzką pigułkę nielicznym kibicom, ulegając po słabej grze 0:1 Wigrom. Zespół z Suwałk wygrał trzecie spotkanie z rzędu i zaczyna pretendować do miana rewelacji rozgrywek.

Zaglebie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice

Murawa Stadionu Ludowego obficie nasiąknięta wodą raczej nie zachęcał do krótkich podań i kombinacyjnej gry. W cenie były długie zagrania, najlepiej górą. W początkowej fazie nieco lepsze wrażenie sprawiały bardziej agresywne Wigry, które – mówiąc żartobliwie – grały z większym wigorem... Goście mieli jednak problem z dochodzeniem do sytuacji bramkowych, a jak już potrafili coś skonstruować, to wpadali w pułapki ofsajdowe. Bardzo aktywny na obu skrzydłach był Serhij Pyłypczuk, z którym najwięcej problemów mieli obrońcy Zagłębia. Zniecierpliwiony trener Dariusz Dudek kręcił głową ze zniecierpliwienia, obserwując tuż przy linii bocznej groźne akcje Wigier. Przy okazji szkoleniowiec musiał wysłuchać epitetów z trybun, jak również wezwania do... szybkich zmian.

W 41 minucie po typowej dla niego akcji po lewym skrzydle, Żarko Udovicić ładnie dośrodkował piłkę, ale w roli egzekutora nie sprawdził się Wojciech Łuczak, który fatalnie przestrzelił z bliskiej odległości.

Druga połowa przyniosła nam nieco więcej emocji, ale nie na tyle by zadowolić kibiców.

Gospodarz zagrali z większą agresją i determinacją, ale nie zdało się to na nic. W 51 minucie Łukasza Budziłka sprytnym strzałem próbował zaskoczyć Łuczak, ale piłka tylko otarła się o poprzeczkę. W 62 minucie mocnym uderzeniem sprawdzał Budziłka Vamara Sanogo, jednak bramkarz gości sparował piłkę na róg. Rozstrzygnięcie padło w 82 minucie, po stracie piłki w środku boiska przez Tomasza Nowaka. Dokładne dośrodkowanie Damiana Gąski na gola zamienił rezerwowy Kamil Kościelny. Można powiedzieć, że było to wejście smoka w wykonaniu Kościelnego, który na placu gry zameldował się niecałą minutę wcześniej.

Zagłębie Sosnowiec – Wigry Suwałki 0:1 (0:0)

0:1 - Kościelny, 82 min (asysta Gąska)

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec). Widzów: 1200.

ZAGŁĘBIE: Kudła – Nawotka, Jędrych, Cichocki, Udovicić – Łuczak, Milewski (46 Makowski), Nowak, Mularczyk Banasiak (81 Wrzesiński) – Sanogo (67 Lewicki). Trener: Dariusz DUDEK.

WIGRY: Budziłek – Kwaśniewski, Remisz, Jurkowski, Bogusz – Pyłypczuk (81 Kościelny), Obst (60 Mackiewicz), Radecki, Sokołowski,Gąska – Jorga (59 Rybicki). Trener: Artur SKOWRONEK.

Żółte kartki: Jędrych, Nowak, Makowski – Iorga, Pyłypczuk.

Piłkarz meczu: Damian GĄSKA.