Siła kamuflażu w wydaniu Zagłębia Sosnowiec. Sparingowa porażka z Rakowem

Trener Zagłębia Sosnowiec, Dariusz Dudek, planuje rychłą ucieczkę ze strefy spadkowej, bazując na elemencie zaskoczenia. Z myślą o ligowym starciu z Bytovią wydał zarządzenie o utajnieniu ustawienia swojego zespołu. Wczoraj jego zespół przegrał mecz kontrolny z Rakowem 0:2.

Pilka nozna. Nice I liga. Zaglebie Sosnowiec. Trening. 21.08.2017

Częstochowianie kontynuują passę zwycięskich spotkań. Po czterech triumfach w lidze tym razem z kwitkiem odprawili Zagłębie, będąc przez cały mecz stroną dominującą. Na rozstrzygnięcie losów potyczki potrzebowali niewiele ponad pół godziny. Rozmiary ich zwycięstwa mogły być bardziej okazałe, ale w drugiej połowie po strzale Przemysława Mizgały piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Mecz ułożył się zatem zupełnie inaczej niż ligowe starcie obu zespołów z końcówki sierpnia. Wówczas sosnowiczanie już w 36. minucie prowadzili 2:0 po trafieniach Szymona Lewickiego. Sęk w tym, że są to jak na razie ostatnie bramki byłego króla strzelców I ligi.

Wczoraj piłki do siatki nie skierował również Terence Makengo, dla którego był to pierwszy występ po zerwaniu ścięgna Achillesa, doznanego pod koniec marca. Francuz zaliczył 45 minut. – W aspekcie sportowym wszystko wypadło dobrze – mówi dyrektor sportowy Zagłębia, Robert Stanek. – Nie stracił żadnej piłki, dobrze się zastawiał. Widać jednak jeszcze u niego zaległości motoryczne. Nad tym będzie pracował w najbliższym czasie.

Piłkarze Rakowa dostali dwa dni wolnego. Od poniedziałku zaczynają przygotowania do derbowej triady. Licząc od piątku, na przestrzeni ośmiu dni rozegrają trzy potyczki z drużynami z województwa śląskiego – najpierw z Ruchem zmierzą się w Chorzowie, a zaraz potem gościć będą Podbeskidzie Bielsko-Biała i GKS Tychy. Sosnowiczanie z kolei, z tajnym planem w zanadrzu, szykują się na konfrontację z Bytovią…

Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (2:0)

1:0 – Malinowski, 28 min (asysta Kuśmierek)

2:0 – Sulewski, 32 min (samobójcza)

RAKÓW: Kos - Góra (28. Mesjasz), Niewulis, Duriszka - Figiel, Boateng - Mondek, Kuśmierek, Wójcik, Malinowski - Embalo. II połowa: Górski - Duriszka (52. Krzyżak), Niewulis (55. Góra), Mesjasz - Boateng, Mizgała, Szcząber, Piceluk, Kuśmierek, zawodnik testowany - Bawolik. Trener Marek PAPSZUN.

ZAGŁĘBIE: Kudła, Perdijić - Sulewski, Jędrych, Cichocki, Najemski, Udoviczić, Makowski, Nowak, Wrzesiński, Makengo, Lewicki, Nawotka, Janosz, Kieca, Krzykowski, Łuczak, Sanogo, Gądek, Mozler, Pikul. Trener Dariusz DUDEK.

Grano 2x40 minut.