Cenne doświadczenie Zagłębia

Przebywający na zgrupowaniu w Alicante sosnowiczanie mają za sobą pierwszą w Hiszpanii grę kontrolną. Ich przeciwnikiem był lider IV ligi niemieckiej, TSV Monachium 1860. Pierwsza w tym roku porażka (0:1) mogła zaboleć, jednak złożyło się na nią kilka „usprawiedliwiających” przyczyn.

Tomasz Nowak
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Przede wszystkim piłkarze Zagłębia przylecieli na zgrupowanie dzień wcześniej, a w pokojach znaleźli się tuż przed północą. Nazajutrz zaliczyli rozruch, a po południu rozegrali mecz na trawiastym boisku, z którym ostatnio nie mieli styczności, gdyż przez dwa tygodnie trenowali na sztucznej nawierzchni. Nic więc dziwnego, że nogi nie niosły ich tak jak powinny. Inna sprawa, że Niemcy okazali się wymagającym rywalem i potraktowali ten mecz jako generalny sprawdzian przed rywalizacją o punkty. TSV planuje w tym roku awansować. Jego działacze pościągali więc do klubu niezłych zawodników, którzy zarabiają od 8 do 10 tysięcy euro. - To spotkanie pokazało, nad czym musimy jeszcze pracować - analizuje kapitan Zagłębia, Tomasz Nowak. - To było bardzo fajne i cenne doświadczenie z silnym rywalem, pozwalające porównać nasz poziom do zespołów z innych krajów.

 

Trener Dariusz Dudek aplikuje swym podopiecznym mocne zajęcia; wczoraj rano była siłownia, a po południu boisko. Dziś ma być podobnie. - Codziennie mamy po dwa treningi i do tego dochodzą mecze sparingowe. Każdą wolną chwilę spędzamy więc w pokojach na odpoczynku i regeneracji. Mamy jednak nadzieję, że znajdziemy luźniejszy dzień, który poświęcimy na zwiedzanie okolicy lub pójście nad morze - dodaje Nowak.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HANYS NCHUżytkownik anonimowy
~HANYS NCH :
No photo~HANYS NCHUżytkownik anonimowy
Prosze was, na wszystko polskie kluby maja wytlumaczenie:
a) ciezka podroz
b)ciezkie treningi
c)daleka podroz
Najlepiej byloby gdyby tylko na plazali lezeli i w morzu sie pluskali.
Matko przeciez oni jada tam na 'oboz' zeby sie 'przygotowac'! Przeciez to jest oczywiste! Skonczcie wreszcie sie usprawiedliwac! Czytac sie tego nie da ani sluchac, jak w robocie zawalisz kontrakt to Cie na jutro nie ma i sie nikt nie pyta czy sie dobrze czules czy zle! :/
8 lut 10:51 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kolaUżytkownik anonimowy
~kola :
No photo~kolaUżytkownik anonimowy
Brak stoperów, oddanie Legii II Warszawa napastnika, ktory strzela 3 gole w sparingach, no i grill...
8 lut 11:04 | ocena:88%
Liczba głosów:8
88%
13%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii