Protest do kasacji, walkowera nie będzie

Po piątkowym meczu z Miedzią Legnica, przegranym przez sosnowiczan 0:2, włodarze Zagłębia przesłali do PZPN-u protest, domagając się zweryfikowania spotkania na ich korzyść, gdyż Adrian Purzycki miał nie spełniać wymogów młodzieżowca.

Zaglebie Sosnowiec - Miedz Legnica
 /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Walkowera jednak nie będzie, w poniedziałek Zagłębiacy zamierzają wycofać swoje pismo, ponieważ argumenty są blade i nie wytrzymują konfrontacji z faktami.

 

Casus Tadrowskiego
- Wiele wskazuje na to, że wycofamy nasze odwołanie. Podobna sytuacja zaistniała kiedyś w meczu Arka Gdynia - Warta Poznań, jednak PZPN nie uznał argumentów poznańskiego klubu. Po analizie naszego przypadku wygląda na to, że i my nie mamy większych szans na to, by odwołanie zostało przez PZPN uwzględnione. Skłaniamy się ku temu, by wycofać ten protest - mówi "Sportowi" Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia.
Przytoczony przypadek z meczem Arki z Wartą miał miejsce sześć lat temu i dotyczył 19-letniego wówczas Juliena Tadrowskiego. Urodził się on i zaczynał piłkarską karierę we Francji. Zgodnie z przepisami piłkarzem o statusie młodzieżowca jest zawodnik posiadający obywatelstwo polskie lub szkolony w klubie zrzeszonym w PZPN, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego ukończył 21 lat oraz zawodnik młodszy. Gdynianie dostali jednak wcześniej zgodę PZPN, by Tadrowski był traktowany jako młodzieżowiec, gdyż - podobno - posiadał polski paszport.

 

Burza w szklance wody...
Protest poznaniaków został więc odrzucony i podobny los czekałby pismo Zagłębia, gdyż Purzycki ma nasze obywatelstwo, co automatycznie zamyka całą sprawę. Dywagowanie, czy zawodnik był szkolony w polskim klubie przez trzy pełne sezony nie ma już sensu, gdyż kluczowe jest słowo "lub". Wystarczy mieć polski paszport i to zamyka temat. Tak więc mieliśmy do czynienia z kolejną burzą w szklance wody... Warto byłoby jednak wiedzieć, kto wprowadził w błąd szefów sosnowieckiego klubu, że dali się namówić na niepotrzebną grę przy "zielonym stoliku". Oburzeni protestem byli bowiem nie tylko kibice Miedzi, ale także spora część sympatyków Zagłębia.

 

Drzwi nadal uchylone
Po piątkowej porażce szanse sosnowiczan na upragniony awans zostały nieco zredukowane, jednak drzwi do ekstraklasy nie zostały przed nimi całkowicie zatrzaśnięte. - Na pewno nie rezygnujemy z walki, przed nami jeszcze 13 spotkań. I tak zrobiliśmy duży postęp w stosunku do pierwszego meczu w Legnicy, gdzie byliśmy bezradni. Miedź była teraz bardziej konkretna i tyle - uważa Robert Sulewski, prawy obrońca sosnowiczan.
Czego zabrakło drużynie, by w tym arcyważnym spotkaniu zainkasować komplet punktów? - Albo wyszliśmy przemotywowani, albo w stresowej sytuacji zabrakło wiary w siebie - zastanawia się prezes Jaroszewski. - Jakościowo nie jesteśmy gorszym zespołem, ale mamy dużo młodych piłkarzy i brakuje doświadczenia. Może od strony mentalnej nie jesteśmy jeszcze gotowi? W drużynie mają rządzić Milewski, Mularczyk, Nawotka, Puchacz, którzy wspólnie z Nowakiem czy Babiarzem mogą dać mieszankę wybuchową w pozytywnym tego słowa znaczeniu - dodaje sternik Zagłębia, który nadal wierzy, że zespół złapie serię zwycięstw, a ta mocno przybliży go do miejsca premiowanego awansem.

 

Komentarze (18)

Napisz komentarz
No photo
No photo~BeataUżytkownik anonimowy
~Beata :
No photo~BeataUżytkownik anonimowy
Po pierwsze uwaga do kogoś kto wybiera stroje na mecz. Siedziałem w dolnym rzędzie i z tej perspektywy, a była ona podobna do tego co widzą zawodnicy, to trudno było rozróżnić jednych od drugich, bo wszystko się zlewało. Przecież jak Zagłębie zagrałoby w jasnych barwach, to wystarczy ułamek sekundy, gdy zawodnik zerka i już widzi, gdzie jest ktoś do kogo można podać piłkę. Ale to tylko moja sugestia.
Po drugie Miedź była lepsza i zasłużenie wygrała bez dwóch zdań.
Kapitan Zagłębia słabiutki, środkowy obrońca tragiczny, reszta przeciętna.
I jeszcze na koniec ten protest. Nie trzeba specjalnej matematyki, aby proste zdanie z regulaminu rozszyfrować, a tu taką świnię ktoś komuś podłożył.
Po trzecie. Mądra gra Miedzi. Bramkarz zwalniał grę, a jak już prowadzili to jeszcze bardziej opóźniał wybijanie piłki i to tak, aby sędzie się nie doczepił. A i nikt z Zagłębia nie interweniował, że bramkarz gra na czas. W całym meczu z 5 minut na tym zarobił a może i więcej.
12 mar 09:48 | ocena:57%
Liczba głosów:7
57%
43%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~eloUżytkownik anonimowy
~elo :
No photo~eloUżytkownik anonimowy
mydlenie oczu kibicom po porażce żeby kibice zajęli się czymś innym aż opadną emocje po meczu haha. Co się odwlecze to nie uciecze Panowie
12 mar 09:24 | ocena:90%
Liczba głosów:10
90%
10%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~emilka_pipkaUżytkownik anonimowy
~emilka_pipka
No photo~emilka_pipkaUżytkownik anonimowy
do ~emilka:
No photo~emilkaUżytkownik anonimowy
12 mar 15:25 użytkownik ~emilka napisał
Bezbarwne miasto Zabrze bez rozrywek to także stan umysłu. Taki drugi Czarnobyl.
Co innego taki Chorzów, tam wszystko się rozwija, mili kulturalni ludzie, wszędzie czysto i ładnie pachnie, no i można pooglądać potęgę piłkarską na pięknym nowoczesnym stadionie...
12 mar 15:57 | ocena:82%
Liczba głosów:11
82%
18%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii