Zagłębie daje szansę Gogoli

Sosnowiczanie rozegrają dzisiaj ostatni sparing przed startem rozgrywek. Ich rywalem będzie beniaminek II ligi, GKS Jastrzębie. Początek spotkania o godz. 17.00 przy Kresowej.

Pilka nozna. I liga. Zaglebie Sosnowiec - MKS Kluczbork. 10.09.2016
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Jedyną nową twarzą w ekipie Dariusza Banasika (na zdjęciu) może być Piotr Gogola z Resovii. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, dotarł do Sosnowca i trenuje z Zagłębiem od kilku dni. W dzisiejszym spotkaniu kontrolnym może się pokazać na pozycji środkowego pomocnika. Do gry na skrzydle kandyduje natomiast drugi ze sprawdzanych młodzieżowców – Szymon Kuźma. Debiut w sosnowieckim zespole ma już za sobą. W sobotnim sparingu z ŁKS-em (2:3) zaliczył 45 minut. Wczoraj zapadła decyzja o wstrzymaniu przylotu do Polski napastników przewidzianych do testów – z Włoch i Francji. Stało się tak z uwagi na fakt, że na dobrej drodze jest pozyskanie snajpera narodowości polskiej, dobrze na rodzimym gruncie znanego. Przeciwko jastrzębianom jeszcze nie zagra, ale jak wcześniej pisaliśmy – chodzi o zawodnika, który boiskowych sprawdzianów nie wymaga. Przejdzie jedynie badania medyczne.


Zgodnie z planem przebiega operacja angażu Alexandra Christovao. Napastnik reprezentacji Angoli czuje się w Sosnowcu wyśmienicie i cieszy się, że nowy sezon rozpocznie właśnie tutaj. Czeka już tylko na pozwolenie na pracę. Komplet stosownych dokumentów został złożony w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach.
Nie licząc rekonwalescentów – Terence’a Makengo i Martina Pribuli - w ekipie Zagłębia nikt nie boryka się obecnie z kłopotami zdrowotnymi. Po jednomeczowej absencji do gry wraca dzisiaj Konrad Wrzesiński. Jego rywalizacja o miejsce na prawej bronie z Robertem Sulewskim zapowiada się przednio.

 

Z tej samej kategorii