Szpica Zagłębia Sosnowiec utrącona

W przegranym 0:2 meczu z Miedzią Legnica podopieczni Dariusza Dudka stracili nie tylko punkty. W kolejnym spotkaniu wystąpią bez czołowego strzelca ligi.

Zaglebie Sosnowiec - Miedz Legnica
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Kartkowa absencja nominalnych napastników to w ligowym pejzażu stosunkowa rzadkość. Taka przypadłość dopada jednak [Szymona Lewickiego], obecnie jednego z dwóch najlepszych strzelców zaplecza ekstraklasy. W domowym starciu z Miedzią został napomniany kartonikiem po raz 4. w tym sezonie.

 

- Nie zasłużyłem na tę karę, arbiter okazał się nadgorliwy - ocenia „Lewy”. - Być może podobnie było w przypadku trzech poprzednich kartek, ale okoliczności ich otrzymania nie pamiętam już dokładnie. Na boisku są nerwy, trudno wszystko zarejestrować w pamięci.

 

Irytacji sosnowiczanie nie uniknęli również w minionej kolejce. Miedzi nie udało się strzelić gola, mimo że przez ostatni kwadrans w zespole gospodarzy hasało aż trzech nominalnych napastników. Lewickiego wspierali bowiem Vamara Sanogo i Alexander Christovao. Mało tego - na murawie przebywał również Martin Pribula, najskuteczniejszy strzelec Zagłębia w poprzednim sezonie.

 

Z takiej siły ognia legniczanie niewiele sobie jednak robili. Czy to zatem najlepsza defensywa, jaką w bieżących rozgrywkach sosnowiczanie starali się rozmontować? - Nie postawiłbym sprawy w taki sposób - odpowiada Lewicki. - Po prostu zagraliśmy słabszy mecz, a przeciwnik wykorzystał swoje okazje. Nie spełniliśmy oczekiwań kibiców i sztabu szkoleniowego. Okazja do rehabilitacji nadarzy się w sobotę w Niepołomicach. Wierzę, że koledzy poradzą sobie beze mnie. Mamy na tyle mocną i wyrównaną kadrę, że moja absencja nie powinna stanowić problemu.

 

Przed minionym weekendem „Lewy” samodzielnie otwierał klasyfikację strzelców. Teraz dzieli pozycję lidera z Mateuszem Machajem z Chrobrego. Jeśli pomocnik głogowian w najbliższej kolejce zaliczy udany występ w Łęcznej, snajper Zagłębia będzie musiał powalczyć o odzyskanie przodownictwa. A od oglądania pleców rywali zdążył już przecież odwyknąć…

 

Z tej samej kategorii