Czas integracji, czyli luksus pomoże

Na specjalne życzenie Dariusza Dudka jego podopieczni przesiadają się od piątku do autokaru jednopokładowego. Za to z luksusami.

Autokar Zagłębia Sosnowiec
 źródło: Materiał prasowy

W pierwszej części sezonu sosnowiczanie podróżowali na mecze wyjazdowe autobusem dwupokładowym. Teraz przesiadają się do pojazdu jednopokładowego. Nie oznacza to jednak obniżenia standardu i komfortu jazdy. Wręcz przeciwnie. Nowy autokar wyposażony jest w lodówkę, kuchenkę, ekspres do kawy, Wi-Fi, oświetlenie ledowe i poszerzone siedzenia przystosowane do spania.
Skąd pomysł na zmianę środka transportu? To decyzja trenera Dariusza Dudka. Uznał, że zespół ma się integrować również w podróży. Dlatego piłkarze nie mogą być, jak do tej pory, rozmieszczeni na dwóch kondygnacjach pojazdu. Radość ze zwycięstw i gorycz ewentualnych porażek dzielona ma być w jednym gronie.
Poprzedni autokar był wynajmowany również na inne okazje. Bywało, że młodzież szkolna udawała się na nim na grupowy wypoczynek. Przy okazji jednej z takich wypraw doszło do scysji wywołanej przez rodzica, któremu nie spodobało się, że jego dzieci podróżują przez Polskę autobusem w klubowych barwach Zagłębia. Uznał to za potencjalne zagrożenie atakiem ze strony pseudokibiców innych klubów. Sprawą zajęła się nawet jedna z komercyjnych telewizji.
Tym razem do podobnych incydentów nie dojdzie. Obecny autokar służył będzie wyłącznie piłkarzom Zagłębia. Z poprzednim pojazdem łączy go napis „Jedziemy po zwycięstwo!”. Kibice z Kresowej pamiętają, że nie zawsze był to zwiastun powodzenia.
– Postanowiliśmy zostawić to hasło, bo jest ono w stu procentach prawdziwe – mówi prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski. – Zawsze wyjeżdżamy z Sosnowca po to, żeby wrócić do domu w roli zwycięzców. W tym temacie nic się nie zmienia…

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~ottoUżytkownik anonimowy
~otto :
No photo~ottoUżytkownik anonimowy
nowy stary co najmniej 15 lat ładnie oklejony
3 mar 00:19 | ocena:67%
Liczba głosów:3
33%
67%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
~Niebieski :
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
FAJNY KOLOR CZARNY W UPALE TAKIM JECHAĆ TO SAMA ROZKOSZ BO NIC NIE PISZE ŻE MA KLIME :)
3 mar 10:25 | ocena:75%
Liczba głosów:4
25%
75%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii