Nigeryjczyk Ighalo postraszy Zagłębie. Sosnowiczanie na zgrupowaniu w Hiszpanii

Piłkarze sosnowieccy odlecieli w poniedziałek na zgrupowanie do Hiszpanii, w okolice Alicante. W planach Zagłębie ma sparing m.in. z zespołem chińskiej ekstraklasy Changchun Yatai, w którego składzie jest reprezentant Nigerii, Odion Ighalo.

Watford - Liverpool
 źródło: Pressfocus

Na Półwyspie Iberyjskim pierwsza drużyna Zagłębia rozegra planowo trzy sparingi. Już we wtorek zmierzy się z TSV 1860 Monachium. To znana niemiecka marka - mistrz kraju z 1966 roku i (sezon wcześniej) finalista Pucharu Zdobywców Pucharów. W poprzednich rozgrywkach – jeszcze z Sebastianem Boenischem w składzie - zespół spadł z zaplecza Bundesligi, ale wskutek problemów finansowych nie dostał prawa gry na trzecim poziomie zmagań. De facto jest obecnie teamem IV-ligowym.

 

Na sosnowiczan czekają także dwie drużyny z ekstraklasy Chin - Changchun Yatai (10.02) i Beijing Renhe (12.02). Ten pierwszy zespół ma w składzie reprezentanta Nigerii, Odiona Ighalo. Został kupiony z angielskiego Watfordu za 12 milionów euro, a zawarta w jego kontrakcie klauzula odstępnego wynosi aż 23 mln euro.

 

Chińczycy mają być najgroźniejszymi rywalami Zagłębia tej zimy. – Miałem okazję oglądać grę Azjatów z bliska, gdy w Hiszpanii gościłem z Piastem Gliwice – mówi trener sosnowiczan, Dariusz Dudek. – Wygląda to tak, jakby ich było na boisku czternastu. Cieszę się, że mamy tak silnych sparingpartnerów. W takich warunkach uformuje nam się podstawowa jedenastka na rundę wiosenną. Wybór nie będzie prosty. Zawodnicy imponują mi ciężką pracą od samego początku zimowych przygotowań. Ale po okresie wytężonej troski o wydolność fizyczną pora na poświęcenie większej uwagi na zagadnienia taktyczne.

 

Kadra Zagłębia na drugą część rozgrywek jest zamknięta. Nikt nie narzeka na kłopoty zdrowotne. Na 90 minut gry gotowy jest nareszcie Martin Pribula, który przez pół roku dochodził do siebie po rekonstrukcji więzadeł w kolanie. Niecierpliwie odlicza dni do pierwszego w tym sezonie meczu o stawkę.

 

Z tej samej kategorii