„Łysy” jest już wolny

Kontrakt z klubem za porozumieniem stron rozwiązał wczoraj Łukasz Matusiak. Przy Kresowej przez pięć i pół roku był jednym z filarów drużyny.

11.03.2017 SANDECJA NOWY SACZ - ZAGLEBIE SOSNOWIEC NICE I LIGA PILKA NOZNA
 fot. Michał Stańczyk  /  źródło: Cyfrasport

Od wczoraj piłkarzem Zagłębia nie jest już Łukasz Matusiak. To mocne potwierdzenie zapowiedzi poważnych zmian kadrowych przed nowym sezonem. Mowa bowiem o zawodniku, który barwy ekipy ze Stadionu Ludowego reprezentował przez ostatnie pięć i pół sezonu. Zimą 2012 roku został pozyskany z Polonii Bytom i w zasadzie z marszu stał się jednym z filarów II-ligowego wówczas zespołu. Na pozycji defensywnego pomocnika był stawiany za wzór dla młodszych kolegów. W sumie rozegrał dla sosnowiczan 187 spotkań i wpisał się na listę strzelców 16 razy.
- Rozstaliśmy się w bardzo cywilizowany sposób – zapewnia prezes klubu, Marcin Jaroszewski. – Ustaliliśmy warunki rozwiązania kontraktu i uścisnęliśmy sobie dłonie. Nasze spotkanie miało również charakter refleksyjny, bo po wszystkim pogadaliśmy jeszcze o starych czasach. Łukasz przez latem stanowił przecież jeden z filarów drużyny, rozegrał wiele wspaniałych meczów dla Zagłębia i był ulubieńcem kibiców. Życzę mu powodzenie na dalszych etapach kariery. Niech wygrywa ze wszystkimi, tylko nie z Zagłębiem.
Matusiak, obecnie piłkarz 32-letni, był jednym z tych piłkarzy, którzy przekonali się, że łaska kibica na pstrym koniu jeździ. Po kwietniowym meczu ze Zniczem Pruszków, przegranym przy Kresowej 0:3, cała złość trybun skupiła się w głównej mierze na nim. Został zaatakowany werbalnie w bardzo niewybredny sposób. Odpowiedział tym samym, za co został ukarany przez klub finansowo. Stracił również miejsce w wyjściowej jedenastce i nigdy już nie odzyskał tak silnej pozycji, jaką mógł cieszyć się wcześniej.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~StasiekUżytkownik anonimowy
~Stasiek :
No photo~StasiekUżytkownik anonimowy
W ruchu sie by sie przydal bo tam niewielu zostanie . dawaj chlopakunna cicha
8 cze 17 18:46 | ocena:67%
Liczba głosów:9
67%
33%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii