Prezes Jaroszewski odbierze jutro telefon

Najbardziej zaskakującą decyzją, jaka w tym tygodniu została podjęta w obozie Zagłębia, było zwolnienie trenera od przygotowania motorycznego, Bartłomieja Grzelaka.

Bartlomiej Grzelak
 fot. Maciej Wasik  /  źródło: własne

Stracił pracę w poniedziałek rano razem z dwoma rutynowanymi piłkarzami – Sebastianem Dudkiem i Krzysztofem Markowskim.
– Jestem ogromnie zaskoczony i nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, dlaczego się tak stało – mówi Bartłomiej Grzelak. – Pracuję jednak w piłce nie od dzisiaj i wiem, że muszę się z taką decyzją zarządu pogodzić. Być może będę mógł jeszcze porozmawiać z prezesem o powodach mojej dymisji. Jesteśmy umówieni w piątek na telefon. I to raczej ja będę tym, który będzie dzwonił.
Prezes Marcin Jaroszewski przebywa na krótkim urlopie i nie wypowiada się na razie publicznie. W tym temacie akurat sternik klubu miałby do powiedzenia najwięcej, bo – jak udało nam się dowiedzieć – trener Dariusz Banasik nie miał zastrzeżeń do pracy Grzelaka z pierwszą drużyną. O jego dymisji w sporej mierze zadecydowały podobno względy pozaboiskowe.
Przy Kresowej pracował w sumie cztery lata. Z pierwszym zespołem – od ubiegłego roku. W maju dostał zadanie motorycznego przygotowania zawodników dla trenera Jacka Magiery. Nie każdy pamięta, że po raz pierwszy podziękowano Grzelakowi za pracę w październiku, gdy w Sosnowcu zatrudniony został Piotr Mandrysz, który przychodzi zwykle ze swoim sztabem ludzi.
Przez dwa miesiące Grzelak nie próżnował – poświęcił ten czas na staże i szkolenia. W grudniu (gdy dla Mandrysza nastał trudny czas) otrzymał z Zagłębia telefon z informacją o ponownym zatrudnieniu. Pracował aż do minionego poniedziałku. Można rzec, że został trafiony rykoszetem, przy okazji dwóch bardziej medialnych pożegnań.
Kolejnego powrotu na Kresową w jego przypadku raczej nie należy się spodziewać…

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~SfiksUżytkownik anonimowy
~Sfiks :
No photo~SfiksUżytkownik anonimowy
Wychodzi na to,że Piotr Mandrysz wraca i stawia warunki bo następuje oczyszczanie przedpola?!!
6 kwi 17 20:10 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~trolUżytkownik anonimowy
~trol :
No photo~trolUżytkownik anonimowy
I bardzo dobrze. Robił sie w Zagłębiu niezły gn...
12 kwi 17 18:14
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~GOLOUżytkownik anonimowy
~GOLO :
No photo~GOLOUżytkownik anonimowy
PREZES BAJKOPISARZ SPIERNICZYŁ NA URLOP PO TYM CO NAWYPRAWIAŁ I NAGADAŁ O JAKIŚ CASABLANKACH W POLSACIE-CZY NA TRZEŹWO NIE JESTEM PEWIEN. CHĘCIŃSKI DAŁ MU OSTATNIĄ SZANSĘ TERAZ BĘDZIE CZEKAŁ DO SOBOTY , A JAK PRZEGRAMY TO ZAMIENI URLOP NA L-4
6 kwi 17 21:05 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii