Bonus dla młokosa specjalnie od trenera

W nagrodę za dobrą postawę w sparingach 17-letni Konrad Kumor w poniedziałek wyleci z Zagłębiem Sosnowiec na zgrupowanie do Hiszpanii. W ostatnim sparingu obserwowali go skauci Arsenalu Londyn i Slavii Praga.

Pilka nozna. Sparing. Zaglebie Sosnowiec - Puszcza Niepolomice. 31.01.2018
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Wokół piłkarza z rocznika 2000 zrobiło się w ostatnim czasie sporo szumu. Na przestrzeni tygodnia zdobył w spotkaniach kontrolnych trzy bramki. Potrzebował na to dokładnie 48 minut.

 

Panowie z notesami
Pierwotnie Konrad Kumor nie był przewidywany w kadrze na zagraniczny obóz przygotowawczy. W sztabie szkoleniowym Zagłębia zapadła jednak decyzja, że w nagrodę za styczniową skuteczność 17-latek do Hiszpanii poleci. To oznacza, że liczba obozowiczów sięgnie 25.
Podczas środowego testmeczu z Rekordem Bielsko-Biała (3:1) poczynania młokosa śledził zza linii bocznej Bartosz Iwan, asystent trenera reprezentacji Polski U-18. PZPN reprezentował ponadto były szkoleniowiec Zagłębia, Jacek Magiera. A bystro oko wśród obserwatorów dostrzegło także skautów Arsenalu Londyn i Slavii Praga.

 

Sygnał dla rówieśników
Kumor, nominalnie skrzydłowy lub boczny obrońca, jest jednym z trzech wychowanków klubowej akademii, którzy w trwającym okresie przygotowawczym trafiali do siatki rywali. Dwaj pozostali to Patryk Mularczyk oraz Michał Kieca. W sumie cała trójka zdobyła w dotychczasowych sparingach pięć bramek, czyli bez mała połowę. Do tego dochodzi dobra postawa Igora Krzykowskiego. Ci piłkarze w komplecie lecą do Hiszpanii. Dla ich rówieśników to czytelny sygnał, że przy Kresowej sukcesywną i efektywną pracę młodzieży ceni się wysoko.

 

Motywacja niezagrożona
- Chcemy mieć w kadrze piłkarzy, którzy za Zagłębie gotowi będą umierać – mówi trener Dariusz Dudek. – Dlatego na Półwysep Iberyjski wybiera się z nami czterech chłopaków z akademii. W ten sposób na najwyższym poziomie podtrzymana zostanie ich motywacja do pracy. Powinni być cały czas blisko pierwszego zespołu. Jestem przekonany, że będziemy mieli z nich duży pożytek i to w nieodległej przyszłości.
Weekend jest dla sosnowiczan wolny. W poniedziałek odlatują do Alicante z podkrakowskich Balic. Dzień później czeka ich pierwszy z trzech zakontraktowanych sparingów. Ich rywalem będzie TSV 1860 Monachium.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~ZagłębiakUżytkownik anonimowy
~Zagłębiak :
No photo~ZagłębiakUżytkownik anonimowy
Wreszcie jest trener na Zagłębiu, który poważnie daje szansę gry wychowankom własnego klubu.
2 lut 15:37 | ocena:57%
Liczba głosów:7
57%
43%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~1906Użytkownik anonimowy
~1906 :
No photo~1906Użytkownik anonimowy
Wysłali chłopaka do rezerw a teraz wielce zabieraj go na obóz
2 lut 20:09 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
~kibic :
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
w sparingach
2 lut 18:19 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii