Koniec zgrupowania, a zagadka nierozwiązana

Sosnowiczanie kończą dzisiaj 10-dniowe zgrupowanie w hiszpańskim Alicante. Po przedpołudniowym treningu i obiedzie ruszają w drogę powrotną do kraju.

Pilka nozna. Nice I liga. Odra Opole - Zaglebie Sosnowiec. 09.09.2017
 fot. Szozda Mirosław  /  źródło: 400mm

Wszyscy w dobrych nastrojach – w pełni zdrowia i po dwóch triumfach nad wymagającymi ekipami z Chin (3:1 z Changchun Yatai, 2:1 z Beijing Renhe).
- Obie chińskie ekipy próbowały nas zabiegać, ale przeciwstawiliśmy temu walory taktyczne i indywidualne umiejętności piłkarskie – mówi dyrektor sportowy Zagłębia, Robert Stanek. – Pierwszy sparing przegraliśmy wprawdzie z TSV 1860 Monachium 0:1, ale miało to miejsce dobę po naszym przybyciu do Hiszpanii. Gdyby do konfrontacji doszło dzień lub dwa później, to jestem przekonany, że rezultat byłby dla nas znacznie korzystniejszy.

 

Jeszcze przed wylotem na Półwysep Iberyjski trener Dariusz Dudek oznajmił, że zagraniczny obóz ma wyklarować wyjściową jedenastkę na rundę rewanżową. Czy tak się stało? – Nie sądzę – odpowiada dyrektor Stanek. – Poziom rywalizacji jest w drużynie tak wysoki, że walka będzie trwała do ostatniego treningu przed wznowieniem rozgrywek. Nie tylko o miejsce w podstawowym składzie, ale również o nominację do meczowej osiemnastki.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Otto Użytkownik anonimowy
~Otto :
No photo~Otto Użytkownik anonimowy
Boisko wszystko zweryfikuje życzę drużynie jak najlepiej a rozliczymy ją po sezonie
14 lut 22:06 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii