Jakub Szumski dostał zakaz uprawiania sportu!

Bramkarz wyjechał w trybie pilnym do Warszawy i przechodzi tam specjalistyczne badania lekarskie. W barwach Zagłębia może już nie zagrać.

GKS Katowice - Zaglebie Sosnowiec
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Zaraz po starciu z GKS-em Katowice (1:0) sosnowiczanie zadedykowali zwycięstwo swemu bramkarzowi, Jakubowi Szumskiemu. Prawdopodobnie to on stanąłby między słupkami w piątkowy wieczór, gdyby nie dramatyczna historia z pierwszej połowy tygodnia.

 

Szlaban na zimno
Sprawa dotyczy względów zdrowotnych i na chwilę obecną wiadomo, że jest poważna. Jak bardzo – to się okaże w ciągu paru najbliższych dni.
- Od środy przebywam w Warszawie – potwierdza 25-letni bramkarz w rozmowie ze „Sportem”. – Dostałem zakaz uprawiania sportu, ale lekarze nie mieli innego wyjścia. Odpowiadają za zdrowie pacjenta swoim nazwiskiem, więc wolą dmuchać na zimne. Jestem cały czas badany. Nie wiem, jak długo to potrwa. Staram się być dobrej myśli.

 

To nie kontuzja
Wbrew weekendowym spekulacjom nie chodzi o kontuzję rozumianą jako uraz mechaniczny. Na temat okoliczności pojawienia się kłopotów ze zdrowiem, dolegliwości i wstępnych prognoz Szumski nie chce się wypowiadać. Udało nam się jednak ustalić, że zawodnik skarżył się na bóle w okolicach karku już po meczu z Sandecją Nowy Sącz. Mimo że nie czuł się najlepiej, wyszedł na pierwszy trening w minionym tygodniu. Nie był jednak w stanie kontynuować zajęć. Pojawił się duży obrzęk w obrębie szyi, co zaniepokoiło zarówno samego zawodnika, jak i sztab medyczny Zagłębia.
Wcześniej zauważono, że „Szumi” sygnalizuje poziom zmęczenia organizmu niewspółmierny do intensywności treningu. W dziesięciostopniowej skali Borga po lekkich zajęciach wpisywał do stosownego formularza czasem nawet 8, podczas gdy 10 to wysiłek meczowy. To był pierwszy symptom wskazujący, że dzieje się coś niedobrego.
Początkowo podejrzewano świnkę. Na początku ubiegłego tygodnia okazało się jednak, że problem dotyczy węzłów chłonnych. Zapadła decyzja o wyjeździe Szumskiego do stolicy w celu przeprowadzenia specjalistycznych badań. Piłkarz znajduje się obecnie pod opieką medyków Legii.

 

Rozmiar tajemnicy
Literatura medyczna stawia sprawę jasno - powiększone węzły chłonne oznaczają, że w organizmie toczy się proces chorobowy. Spektrum diagnostyczne pozostaje w tym przypadku bardzo szerokie. Może to być zarówno prosta infekcja bakteryjna, jak i reakcja układu odpornościowego na nowotwór. U zawodnika Zagłębia tego typu problemy pojawiły się po raz pierwszy.
Przy Kresowej nieoficjalnie mówi się, że Szumski do Sosnowca może już nie wrócić – przynajmniej nie tej wiosny. W piątek na ławce rezerwowych siedział 18-letni Aleksander Kłosek, bramkarz klubowej akademii. Do rozgrywek został zgłoszony dzień wcześniej. Za szybki powrót do zdrowia swojego starszego kolegi ściska kciuki równie mocno jak reszta drużyny.

 

Komentarze (11)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Dan ZSUżytkownik anonimowy
~Dan ZS
No photo~Dan ZSUżytkownik anonimowy
do ~AntyGoro7:
No photo~AntyGoro7Użytkownik anonimowy
21 mar 17 15:51 użytkownik ~AntyGoro7 napisał
Gdyby ten twój Szumi był serduchem za Zagłębiem to odmówiłby Legii i nie pchał się do niej.
Po co wybiera się na testy do Warszawy ? Pomyśl, to nie boli nawet goroli :)
Wykazałeś typowo Śląski punkt widzenia,nieważne co by się nie działo trzeba dowalić tym z Sosnowca.Chłopak pojechał na badania do Warszawy z podejrzeniem nowotworu a ten pisze o testach w Legii.Naucz się najpierw czytać ze zrozumieniem a pózniej się wypowiadaj.Kuba trzymaj się!!!
21 mar 17 18:18 | ocena:73%
Liczba głosów:15
73%
27%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~warrUżytkownik anonimowy
~warr
No photo~warrUżytkownik anonimowy
do ~AntyGoro7:
No photo~AntyGoro7Użytkownik anonimowy
21 mar 17 13:31 użytkownik ~AntyGoro7 napisał
jak się wyleczy to pojedzie na testy do Legii i zobaczycie go jak Magierę tzn. jak świnia niebo :) :) :)
Szumi jest serduchem z Zagłębiem. Zdrowiej Kuba i wracaj.
21 mar 17 13:43 | ocena:83%
Liczba głosów:23
83%
17%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ZnawcaUżytkownik anonimowy
~Znawca :
No photo~ZnawcaUżytkownik anonimowy
Kuba Trzymaja sie obyś szybko wrócił na boisko.
21 mar 17 18:01 | ocena:63%
Liczba głosów:8
63%
38%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii