W Sosnowcu dwaj młodzieżowcy dołączyli do pierwszej drużyny

Zaglebie_Sosnowiec
 fot. Maciej Wasik  /  źródło: SPORT

Jan Janosz i Marcin Mączka to dwaj młodzi wychowankowie Akademii Zagłębia im. Włodzimierza Mazura, którzy dołączyli do pierwszej drużyny zespołu Dariusza Banasika.

Piątkowy trening był pierwszym w tym roku na głównej murawie Stadionu Ludowego. Piłkarze z miłą chęcią wybiegli na naturalną trawę, widać było, iż po treningach na sztucznej nawierzchni, nie mogli się nacieszyć zaistniałą sytuacją. 

Zajęcia nie były przesadnie długie, gdyż w sobotę (18 lutego, o godz. 12:00) Zagłębie zmierzy się na Stadionie Ludowym z Rakowem Częstochowa. Piłkarze na początek mieli rozgrzewkę z boku murawy, a następnie zajęcia techniczne, typowo piłkarskie, nie zabrakło również stałych fragmentów gry i zmagań w popularnego "Dziadka". 

Z pierwszym zespołem od początku tygodnia trenuje dwóch wychowanków klubu - Jan Janosz i Marcin Mączka (obaj rocznik 1998), którzy jesienią występowali w A klasie w Zagłębiu II. Janosz jest napastnikiem i w drugim zespole rozegrał 1410 minut, strzelił 18 bramek i miał 4 asysty. Natomiast Mączka - nominalny obrońca - rozegrał 710 minut i zaliczył 2 trafienia. 

 

 

Z tej samej kategorii