Pomocnik oblał test, reszta w Zagłębiu gotowa do sezonu

Przy Kresowej nie ma już słoweńskiego pomocnika, który przebywał na testach od soboty. Wczoraj uznano, że zawodnik nie prezentuje na tyle wysokiego poziomu, by dokooptować go do zespołu Dariusza Banasika.

Zaglebie Sosnowiec - Wisla Krakow
 fot. Krzysztof Porebski  /  źródło: Pressfocus

W sparingu rezerw z Unią Dąbrowa Górnicza (2:1) pokazał się wprawdzie z dobrej strony, ale kiedy przyszło potrenować z pierwszą drużyną, nie było już tak dobrze.


Nie zmienia to faktu, że sosnowiczanie nadal zamierzają pozyskać tego lata jeszcze dwóch zawodników – środkowego pomocnika i skrzydłowego. W tym tygodniu nie pojawią się już nowe twarze. Kolejni piłkarze spodziewani są na testach dopiero po niedzieli. W decydującą fazę wchodzi obecnie operacja „Olimpia Grudziądz”. W potyczce z tą ekipą Zagłębie zainauguruje pojutrze rozgrywki I ligi. 

 

Wszyscy piłkarze są do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Wyjątek stanowi jedynie Francuz Terence Makengo, nieobecny w Sosnowcu od blisko pół roku. Termin jego powrotu do Polski został właśnie przesunięty z końca lipca na pierwszą połowę sierpnia. Po przylocie przejdzie dokładne badania lekarskie, które określą jego zdolność do gry po zerwaniu ścięgna Achillesa. Kontuzji doznał tuż przed startem rundy wiosennej poprzedniego sezonu.

 

Z tej samej kategorii