W Zagłębiu czas na rozliczenia. Pięciu piłkarzy na liście transferowej

Przy Kresowej zapadają pierwsze decyzje personalne. Z klubem rozstać się mają Kamil Wiktorski i Robert Bartczak. Wiadomo jednak, że lista pożegnań będzie znacznie dłuższa. Przed chwilą klub poinformował, że na listę transferową zostało wystawionych aż pięciu piłkarzy.

Zaglebie Sosnowiec - GKS Katowice
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Zawodnicy rozpoczęli wczoraj dwuipółtygodniowe urlopy. Na taki komfort nie mogą jeszcze liczyć członkowie kierownictwa klubu. W poniedziałek pełną para parą ruszyły przygotowania do nowego sezonu.

 

Łapanie tematów
- Do końca miesiąca nie ma mowy o urlopach – mówi prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski. – O odpoczynku będziemy mogli pomyśleć, kiedy „połapiemy” wszystkie ważne tematy. Te najistotniejsze to na ten moment poukładanie drużyny i finansów. Przedłużamy umowy sponsorskie i rozmawiamy z zawodnikami o warunkach rozwiązania kontraktu lub warunkach dalszej współpracy. Nie zawsze są to rozmowy przyjemne.


Dzień pracy zaczął się wczoraj przy Kresowej o 8.15 rano. Komu udało się dogadać z prezesem, ten wyszedł z siedziby klubu i od razu rozpoczął wakacje. Ci, którzy nie znają jeszcze swojej najbliższej przyszłości, muszą być gotowi na kolejne etapy negocjacji. Czasu nie ma przesadnie dużo. Pierwsze zajęcia przed nowym sezonem zaplanowano już na 22 czerwca.

 

Kucharski doradzi
Pod koniec zeszłego tygodnia, w wywiadzie dla „Sportu”, prezes Jaroszewski oznajmił, że w przypadku braku awansu do ekstraklasy z sosnowieckim klubem pożegna się 11 zawodników. – Może nie będzie to dokładnie tylu, ale na pewno liczba roszad wokół tej jedenastki będzie się kręcić – mówi sternik Zagłębia. – Wszystko zależy od rezultatów toczonych przez nas rozmów. Może się okazać, że w tych przypadkach, gdzie początkowo w grę wchodziło pożegnanie, uda nam się znaleźć nową formę współpracy lub nową formę motywacji. Przed startem rozgrywek kadra zespołu musi liczyć 25 graczy, w tym trzech bramkarzy.


Tematem golkiperów zajmiemy się w osobnym materiale. Jeśli chodzi o zawodników z pola, z drużyną pożegnać się mają obrońca Kamil Wiktorski i pomocnik Robert Bartczak. Prawdopodobne, choć nieprzesądzone, jest również rozstanie z Michałem Fidziukiewiczem i Konradem Michalakiem. Tego ostatniego przy Kresowej chcą nadal, ale do takiego wariantu nie jest jeszcze przekonany sam zawodnik. Decyzję podejmie po konsultacji ze swoim menadżerem, Cezarym Kucharskim.

 

Sekstet pewniaków
Z końcem miesiąca wygasa kontrakt Krzysztofa Markowskiego, który na początku kwietnia – wraz z Sebastianem Dudkiem - został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. Umowa Dudka zachowuje ważność jeszcze przez rok. Klub złożył zawodnikowi propozycję jej rozwiązania, ale na razie odzewu brak. Przed chwilą jednak na stronie Zagłębia pojawiła się informacja, że Dudek został wystawiony na listę transferową. A razem z nim: Łukasz Matusiak, Dawid Ryndak, Marcin Sierczyński i Konrad Budek.


Grupa piłkarzy, którzy w Sosnowcu na pewno zostają na kolejny sezon, liczy w tym momencie sześć nazwisk. Tworzą ją Żarko Udoviczić, Wojciech Łuczak, Sebastian Milewski, Tomasz Nowak, Martin Pribula i Arkadiusz Najemski. Reszta doskonali techniki pertraktacji.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~tklUżytkownik anonimowy
~tkl :
No photo~tklUżytkownik anonimowy
pilkarze, ktorzy rok temu niezle potrafili grac w pilke przez bajzel w klubie (zmiany trenerow, zle przygotowanie do wiosny itd.) sa wywaleni, a prezident z dajrektorem dalej jutubuja kolejnych pilkarzy, eh...
7 cze 17 14:15 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~dUżytkownik anonimowy
~d :
No photo~dUżytkownik anonimowy
Dodać Stanka, Banasika, i jeszcze kilku
6 cze 17 23:21 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii