Najemski... pojedzie do Bergamo

Kontrakt Arkadiusza Najemskiego z Zagłębiem Sosnowiec został rozwiązany wczoraj w godzinach wieczornych. Nie stało się to jednak w trybie dyscyplinarnym, na co się zanosiło, lecz za porozumieniem stron. To efekt rozmów władz klubu z menadżerem zawodnika.

Zaglebie Sosnowiec - Legia Warszawa
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

- Najemski jest jeszcze młody i trochę zabłądził wśród dorosłych – ocenia prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski. – Po prostu zaufał komuś bardziej, niż powinien. Pogubił się. Nie chcemy mu robić krzywdy. Przez ostatnie półtora roku, które spędził w Sosnowcu, nie zachowywał się w stosunku do nas nie fair. Wydarzenia z ostatnich dni będą dla niego solidną nauczką na przyszłość. Doszliśmy do wniosku, że nie warto kruszyć kopii. Mamy nadzieję, że zawodnik wróci do domu i się odbuduje.

 

Do domu, czyli do Warszawy. Najbliższą rundę 22-latek spędzi w III-ligowych rezerwach Legii. Dzisiaj uda się ze stołecznym zespołem na obóz przygotowawczy do włoskiego Bergamo.

 

Dlaczego do skutku nie doszedł jego transfer do Pogoni Siedlce? W zespole tym testowany był przez ostatni tydzień. Chciał go mieć u siebie trener Dariusz Banasik, do niedawna szkoleniowiec Zagłębia. Wedle nieoficjalnych informacji weto postawił jednak sternik klubu, Michał Chromiński.

 

Wcześniej Najemski samowolnie przedłużył sobie pobyt w obozie Pogoni, więc przy Kresowej był już skreślony. W taki sposób został na lodzie. W zasadzie karierę znów rozpoczyna teraz z pułapu startowego. Dla Zagłębia rozegrał w poprzednim sezonie 24 mecze ligowe i zdobył dwie bramki. W bieżącym cyklu zaliczył ledwie cztery występy, w tym trzy o punkty. Cały jego dorobek to czerwona kartka otrzymana w pucharowym starciu z Koroną Kielce.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~ottoUżytkownik anonimowy
~otto :
No photo~ottoUżytkownik anonimowy
Najemski bez konsekwencji powrót do Legi Kumor do Legi i kto jeszcze mamy obiecującego wychowanka i co Legia kiwnie palcem i już go nie ma
3 lut 22:30 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ZsUżytkownik anonimowy
~Zs :
No photo~ZsUżytkownik anonimowy
Ciekawe do kiedy będziemy folwarkiem legii przy takim ukladzie nigdy nie awansujemy
5 lut 21:01 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii