Christovao złożył papiery w sprawie obywatelstwa

Z Holandii wrócił do Sosnowca Alexander Christovao. Napastnik rodem z Angoli złożył w jednej z kancelarii adwokackich współpracującej z Zagłębiem stosowne dokumenty w sprawie przyznania mu holenderskiego obywatelstwa.

Pilka nozna. Nice I liga. Zaglebie Sosnowiec. Alexander Christovao. 29.07.2017
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

- Jeśli w miarę szybko dostanie to obywatelstwo to zostanie u nas. Wiadomo, chodzi o to, że w pierwszej lidze może grać tylko jeden piłkarz spoza Unii. Tym pewniakiem jest Żarko Udoviczić. Alexander, mając paszport unijny, byłby poza tym limitem. Gdyby jednak cała sprawa z obywatelstwem się przeciągała, wówczas wypożyczymy go do klubu z kraju, w którym nadal otwarte jest okienko transferowe. Takim krajem jest chociażby Hiszpania. To byłby dla nas wszystkich bardzo dobry kierunek – zaznacza Robert Stanek, dyrektor sportowy sosnowieckiego klubu.


Inny czarnoskóry napastnik, Terence Makengo wygląda coraz lepiej pod względem fizycznym, po operacji ścięgna Achillesa. Francuz ma wystąpić w najbliższy piątek w meczu sparingowym z Rakowem. W sytuacji, gdy Zagłębie ma przełożony na 18 września mecz o punkty z Chrobrym, postanowiło sprawdzić formę w towarzyskiej grze. Piątkowe spotkanie na stadionie Rakowa rozpocznie się o godz. 14:00. - Na pewno nie zagra w tym sparingu Adam Banasiak, który jest po badaniu USG mięśnia czworogłowego. Dobrze to wygląda, Adam powinien być gotowy na spotkanie z Bytovią – dodaje dyrektor Stanek.

 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~AndreaUżytkownik anonimowy
~Andrea :
No photo~AndreaUżytkownik anonimowy
Wszystkie kluby hiszpańskie już się pobiły o tak wspaniałego napastnika, światową gwiazdę piłki. Stanek ma nadzieje, że jednak wybierze Real ( chodzi o sieć handlową) :-)
4 paź 17 14:45 | ocena:100%
Liczba głosów:8
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gostekUżytkownik anonimowy
~gostek :
No photo~gostekUżytkownik anonimowy
Może z niego Stanek ale nie dyrektor.
4 paź 17 14:20 | ocena:100%
Liczba głosów:9
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
"Napastnik rodem z Angoli złożył w jednej z kancelarii adwokackich współpracującej z Zagłębiem stosowne dokumenty" - nie prościej napisać że Leśniodorski mu tą sprawę załatwia ?
Nie chcę krakać ale ten Wasz prezes Jaroszyński i jego idol Leśny ludek wspólnie razem wyprowadzą Wasz klub i to niebawem gdzieś daleko w pole.
6 paź 17 18:10 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii