Holender z Sosnowca bliski przeprowadzki

Za niespełna trzy miesiące Alexander Christovao może być szczęśliwym piłkarzem, bez względu na przynależność klubową i liczbę zdobytych bramek.

Zaglebie Sosnowiec - MFK Karvina
 fot. Michał Golda  /  źródło: Pressfocus

Jego starania o holenderski paszport powinny zakończyć się pomyślnie 17 lutego 2018 roku. Tego dnia napastnik Zagłębia Sosnowiec i reprezentacji Angoli ma otrzymać komplet dokumentów, który pozwoli mu na swobodne zatrudnienie we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W tej chwili traktowany jest jako Afrykańczyk, wskutek czego podlega limitom gry dotyczącym obcokrajowców spoza obszaru UE.

 

24-letni Christovao trenuje obecnie z rezerwami Zagłębia. We wtorek wystąpił w sparingu Puszczy Niepołomice z Wisłą Kraków. Spisał się znakomicie – zdobył kapitalną bramkę i zaliczył asystę, przyczyniając się w ten sposób do zwycięstwa nad „Białą gwiazdą” 3:2.

 

- Ciekawy zawodnik, miał lepsze i słabsze momenty, ale generalnie wypadł pozytywnie – ocenia czarnoskórego snajpera trener Puszczy, Tomasz Tułacz. – Nie miałem przyjemności oglądać go u siebie na zajęciach. Mogę jednak powiedzieć, że jesteśmy zainteresowani współpracą. Wszystko zależy od realiów finansowych. Jesteśmy klubem solidnym, ale o ściśle określonych możliwościach. Mimo to uważam, że możemy sobie z Zagłębiem wzajemnie pomóc.

 

Christovao dołączył do sosnowieckiej drużyny latem. W lipcowym sparingu z Wisłą Kraków (4:1) strzelił dwa gole. Potem rozegrał trzy spotkania ligowe, na murawie przebywając w sumie przez 71 minut. Zaliczył również dwa występy w Pucharze Polski.

 

 

Czy wiesz, że…
Alexander Christovao może być w kadrze Puszczy Niepołomice pierwszym zawodnikiem bez polskiego paszportu, jeśli ostatecznie trafi do ekipy beniaminka najbliższej zimy. W zespole Tomasza Tułacza figuruje wprawdzie Nigeryjczyk Longinus Uwakwe, ale od dwóch lat posiada polskie obywatelstwo. Jego żona jest Polką, doczekali się dwójki dzieci. Na terenie naszego kraju zawodnik przebywa od 11 lat. Puszcza jest ósmym klubem, którego barwy w tym czasie reprezentuje.

 

Z tej samej kategorii