Karpaty Lwów zasłużenie wygrały z nieskutecznym Zagłębiem

Pilka nozna. Sparing. Zaglebie Sosnowiec - Karpaty Lwow. 01.07.2017

Zespół ze Lwowa był zbyt wymagającym rywalem dla piłkarzy z Sosnowca. Goście dyktowali warunki gry i wygrali.

Sosnowiczanie w pierwszej części najwięcej wiatru próbowali robić skrzydłami. Tam w wolne sektory wchodzili boczni obrońcy Zagłębia, czyli Żarko Udoviczić i Nuno Malheiro. Wrzutki zawodników były na krótki słupek, a tam dobrze spisywała się defensywa przeciwnika. W drugą stronę Dawid Kudła na nudę nie mógł narzekać. Ataki przeciwnika były rozgrywane głównie środkiem pola i gdyby nie instynkt bramkarza, Karpaty prowadziłyby od 5 minuty. W 24. minucie żaden bramkarz na świecie nie obroniłby strzału Denysa Miroszniczenki. Piłka została idealnie trafiona w samo okienko bramki i "Kudi" mógł tylko sprawdzać czy nie ma już pajęczyny.

W drugiej połowie sosnowiczanie ciągle zmagali się z kłopotami w ofensywie, a większość akcji Zagłębie rozgrywało na swojej połowie. W 60. minucie Adam Banasiak postawił na szybkość Żarko Udoviczicia i podał mu kapitalnie górą, ale efektów ciągle nie było, ponieważ Serb zagrał prosto w ręce bramkarza. W 68. minucie piłkarze z Lwowa zagrali koncertowo na środku, a Ambrosij Czaczua nie zmarnował okazji "sam na sam". Podopieczni trenera Dariusza Banasika byli bliscy błyskawicznej odpowiedzi. Z narożnika dośrodkował Adam Banasiak, jednak Arkadiusz Najemski przeniósł futbolówkę nad poprzeczką! Widać było różnicę klasy rozgrywkowej i Karpaty odniosły zasłużony triumf w ośrodku Gosław Sport Center.

Zagłębie Sosnowiec - Karpaty Lwów 0:2 (0:1)

0:1 - Miroszniczenko, 24 min

0:2 - Czaczua, 68 min

Zagłębie: Kudła (46. Perdijić) - Nuno, Jędrych, Cichocki (82. Krzykowski), Udoviczić - Milewski (46. Najemski), Nowak - Wrzesiński (46. zawodnik testowany), Łuczak (72. Mularczyk), Banasiak - zawodnik testowany (82. Janosz).

Karpaty (wyjściowy): Mysak - Miroszniczenko, Lobaj, Perejra, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Kloc, Ksiąz, Huculak, Chudobjak.