Pribula daje Zagłębiu wygraną

Zaglebie Sosnowiec - Wisla Pulawy

Zagłębie Sosnowiec po raz pierwszy w historii pokonało Drutex-Bytovię Bytów na jej stadionie. Gola na wagę trzech punktów zdobył Martin Pribula.

W Bytowie mierzyły się zespoły, które w tym sezonie mają zupełnie odmienne priorytety. Drutex Bytovia gra o utrzymanie, natomiast Zagłębie o ekstraklasę. Zwycięstwo sosnowiczan na wyjeździe mocno przybliżyłoby ich do tego celu, choć z Bytovią na jej terenie nigdy jeszcze nie wygrali.

Dziś jednak zdarzył się ten pierwszy raz. Zagłębie wygrało 1:0 po bramce Martina Pribuli w 18. minucie. Słowak wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego i wpakował piłkę do bramki gospodarzy. Słowak już pięć minut wcześniej mógł otworzyć wynik tego spotkania, ale po dobrej indywidualnej akcji piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Gra Zagłębia może nie powalała na kolana, ale różnica między ekipą Dariusza Banasika a Bytovią polegała na tym, że ci pierwsi potrafili strzelić gola. Gospodarze, choć optycznie mieli lekką przewagę nad ekipą z Kresowej i dochodzili do sytuacji, nie potrafili ich wykorzystać. Aktywny był zwłaszcza były zawodnik Zagłębia, Jakub Wilk, który w pierwszej połowie dwukrotnie próbował pokonać Fabisiaka.

Zagłębie ostatecznie dowiozło korzystny wynik do końca i wciąż znajduje się na pozycji gwarantującej awans do ekstraklasy. Sosnowiczanie mają jednak tyle samo punktów co GKS Katowice i o cztery mniej od lidera, Sandecji, który pokonał dziś Stomil Olsztyn 2:1.

Drutex Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:1)

0:1 - Pribula, 18 min

BYTOVIA: Bieszczad – Kamiński, Wróbel, Gonzalez, Wilczyński – Wilk (69. J.Bąk), Poczobut (79. Rzuchowski), Serafin (65. Wolski), Wacławczyk, Klichowicz – Surdykowski.

ZAGŁĘBIE: Fabisiak – Sierczyński, Wiktorski, Bogusławski, Bartczak – Michalak (55. Matusiak), Milewski (81. Najemski), Nowak, Łuczak, Pribula (66. Ryndak) – Fidziukiewicz.