Zagłębie wiceliderem po wygranej w Suwałkach. Awans całkiem blisko!

Piłkarze Dariusz Banasika zrobili duży krok w kierunku Lotto Ekstraklasy. W Suwałkach Zagłębie Sosnowiec wygrało z Wigrami 3:0.

Wigry Suwalki - Zaglebie Sosnowiec

Dla Zagłębia Sosnowiec to był mecz niezwykle ważny. Oprócz Sandecji Nowy Sącz zespoły z czołówki traciły w ostatnich kolejkach punkty. Kilka zespołów miało szansę wskoczyć na drugie, premiowane awansem, miejsce w tabeli. Szansa została wykorzystana.

Już w pierwszej połowie piłkarze z Sosnowca wypracowywali sobie dogodne sytuacje, ale nie mogli strzelić bramki. Dopiero w 21 minucie Tomasz Nowak wykorzystał rzut karny i Zagłębie objęło prowadzenie.

Wiadomo było, że gospodarze będą chcieli wyrównać za wszelką cenę. Ich napór był niebezpieczny, ale defensywa Zagłębia nie popełniała błędów. Piłkarze z Kresowej spokojnie przetrzymali ataki gospodarzy i zaczęli grać swoje. W efekcie w57 minucie Martin Pribula podwyższył wynik na 2:0 dla Zagłębia. Kropkę nad "i" postawił w 63 minucie Wojciech Łuczak, który ustalił wynik meczu na 3:0 dla Zagłębia.

Dzięki wygranej Zagłębie awansowało w tabeli na drugie miejsce i ma zgromadzonych 53 punkty, o dwa więcej niż trzecia Chojniczanka Chojnice i trzy nad GKS-em Katowice oraz Olimpią Grudziądz.

Kolejny mecz Zagłębie zagra u siebie w najbliższą niedzielę, 21 maja o godz. 20.30 ze Stalą Mielec.

Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:1)

0:1 - Nowak, 21 min (karny)

0:2 - Pribula, 57 min

0:3 - Łuczak, 63 min

Wigry: Zoch – Bucholc (71. Wroński), Wichtowski, Remisz, Adu Kwame – Kądzior, Augustyniak (46. Kozak), Radecki, Santana, Gąska (60. Adamek) – Zapolnik. Trener: Dominik Nowak.

Zagłębie: Szumski – Budek, Najemski, Bogusławski, Udovicić – Bartczak, Matusiak, Milewski (87. Krzykowski), Nowak, Pribula (62. Michalak) – Łuczak (71. Fidziukiewicz). Trener: Dariusz Banasik.