Wigry Suwałki – GKS Tychy 1:0. Znów w samej końcówce!

GKS Tychy - Wigry Suwalki

Tyszanie czwarty raz z rzędu przegrali na wyjeździe 0:1. Znów – jak przed dwoma tygodniami w Grudziądzu – po golu straconym w samej końcówce.

Dobiegał końca regulaminowy czas gry, gdy Rafał Augustyniak uderzył z dystansu. Paweł Florek zdołał co prawda interweniować, ale tylko odbił piłkę, a z bliska do siatki wpakował ją Damian Kądzior. Jesienią to GKS zapewnił sobie wygraną z Wigrami w 90 minucie. Rewanż udał się więc suwalczanom w pełni.

- Cały czas deszcz w tych meczach wyjazdowych nie może padać. W końcu słońce musi wyjść. Zarówno ja, jak i cała drużyna, mamy nadzieję, że przełamiemy się przy najbliższej okazji – mówił przed meczem [Paweł Florek], nawiązując do trwającej od 2014 roku (ponad 40 spotkań) I-ligowej niemocy tyszan na obcych boiskach.

Niemoc trwa nadal, choć młody bramkarz spisywał się między słupkami świetnie. W 4 minucie zatrzymał Kądziora, a po upływie niespełna dwóch kwadransów – Omara Santanę. Prawdziwy popis dał z kolei krótko przed przerwą. Kądzior przymierzył tuż pod poprzeczkę, „Floro” zdołał interweniować końcami palców. Okazało się jednak, że do trzech razy sztuka i lider Wigier w 90 minucie znalazł wreszcie sposób na 21-latka.

Trzeba przyznać, że wygrana gospodarzy była w pełni zasłużona. Tyszanie bronili się ofiarnie i mieli masę szczęścia. Jeszcze w I połowie minimalnie – po dograniu Damiana Gąski – przestrzelił Kamil Adamek. W 59 i 86 minucie zawodników Jurija Szatałowa uratowała poprzeczka. Najpierw trafił w nią Kamil Zapolnik, potem (po rykoszecie od któregoś z obrońców) Gąska. W międzyczasie Florek zaliczył jeszcze świetną interwencję po strzale Augustyniaka, wieńczącego centrę Kądziora z rzutu rożnego. GKS zdołał odgryźć się tylko niecelnymi próbami Jakuba Świerczoka i Daniela Mikołajewskiego z dalszej odległości, ale to było stanowczo za mało na rywali.

Pech dopadł ich przed meczem. W środku pola Daniel Mikołajewski za Eugena Zasawickiego, a w ataku Erik Tornros za Jakuba Świerczoka – na takie dwie zmiany w wyjściowym składzie, w porównaniu z ubiegłotygodniowym (wygranym) starciem z Druteksem, zdecydował się Jurij Szatałow. Ostatecznie jednak, Świerczok i tak zagrał od pierwszej minuty, bo na rozgrzewce uraz zgłosił Łukasz Grzeszczyk. Ile znaczy kapitan dla GKS-u, nie trzeba nawet mówić. Dziś jest w Tychach praktycznie nie do zastąpienia.

Tyszanie pod wodzą Jurija Szatałowa są wyjątkowo regularni. Wszystkie trzy domowe mecze wygrali, a wszystkich pięć wyjazdowych – przegrali. Najpierw było 2:3 w Mielcu, a potem cztery razy 0:1 – w Siedlcach, Zabrzu, Grudziądzu, no i Suwałkach.

Wigry Suwałki – GKS Tychy 1:0 (0:0)
1:0 – Kądzior, 90 min (bez asysty)
Sędziował Karol Rudziński (Olsztyn).

WIGRY: Zoch - Bucholc, Cverna, Wichtowski, Kwame (60. Bogusz) – Augustyniak, Gąska – Zapolnik, Kądzior, Santana (64. Radecki) – Adamek (80. Kuku). Trener Dominik NOWAK.
GKS: Florek – Grzybek, Boczek, Gancarczyk, Mańka – Pruchnik, Mikołajewski – Kowalski, Świerczok, Radzewicz (86. Mączyński) – Tornros. Trener Jurij SZATAŁOW.
Żółte kartki: Kwame – Tornros, Radzewicz.