Skromne posiłki ze stolicy. Tylko jeden nowy legionista w Zagłębiu

Z drużyną przywitał się wczoraj wieczorem pierwszy z awizowanych legionistów – Tomasz Nawotka. Debiut w zespole Dariusza Banasika zaliczy dziś w sparingu z czeskim MFK Karvina.

ROW 1964 Rybnik - Legia II Warszawa
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Punktualnie o 17.00 sosnowiczanie rozpoczną w środę grę kontrolną z MFK Karvina. Będzie to dla nich drugi testmecz w trakcie obozu przygotowawczego w Wodzisławiu Śląskim. W sobotę ulegli Karpatom Lwów 0:2. Dzisiaj w ich szeregach pojawią się jednak trzy nowe twarze…

 

W godzinach wieczornych do zespołu dołączył wczoraj Tomasz Nawotka. 20-letni skrzydłowy ma zostać wypożyczony do sosnowieckiej drużyny na rundę jesienną. Do ekipy z Kresowej przymierzany był już pół roku temu. To jeden z trzech awizowanych tego lata w Zagłębiu legionistów. I nie wykluczone, że… jedyny. Rafał Makowski nie dostał na razie zgody na opuszczenie Łazienkowskiej, a coraz mniej realny staje się powrót na Stadion Ludowy dobrze tu znanego Vamary Sanogo.

 

Oprócz Nawotki w starciu z Czechami zobaczymy również reprezentanta Angoli, 24-letniego Alexandra Christovao, który przebywa w Wodzisławiu od wczoraj. To z kolei środkowy napastnik, występujący przez ostatni sezon w ekstraklasie Serbii. Tercet nowych postaci uzupełnia 19-letni młodzieżowiec, nominalnie pomocnik. Jego personalia trzymane są na razie w sekrecie. Podobnie jak snajpera, który do Polski dotrze dzisiaj. Sparing z Karviną miał obejrzeć zza linii bocznej, ale nie zdąży. Jego podróż wydłuży międzylądowanie we Frankfurcie nad Menem. Debiut w Zagłębiu zaliczy w piątek, gdy sosnowiczanie zmierzą się przy Kresowej z Wisłą Kraków.

 

A propos napastników – w połowie bieżącego miesiąca w Sosnowcu ma się pojawić Terence Makengo. Francuz, który krótko przed startem rundy wiosennej zerwał na treningu ścięgno Achillesa, przeszedł w ojczyźnie operację i cały czas tam się rehabilituje. Jego kontrakt z Zagłębiem zachowuje ważność do końca czerwca 2018 roku.

 

– Po powrocie Makengo zostanie bardzo dokładnie przebadany przez naszych lekarzy – mówi dyrektor sportowy Zagłębia, Robert Stanek. – Jeśli okaże się, że może podjąć treningi w ciągu 2-3 tygodni, zostanie z nami, ale będziemy renegocjować warunki umowy. Jeżeli natomiast nie będzie mógł w najbliższym czasie ćwiczyć z pełnym obciążeniem, rozpoczniemy rozmowy zmierzające do rozwiązania kontraktu.

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Weźcie się obudźcie w tym Sosnowcu. Legia robi z Wami co chce, jak chce, ile chce i kiedy chce. Robi z Was swoich służących a wy im tańczycie na każde zawołanie jak Wam tylko zagrają. Przykładem niech będzie sprawa Magiery. Jak go potrzebowali to mieli go od razu z powrotem. Niby coś tam rzucili ale przez jego odejście a póżniej zatrudnienie Mandrysza i Banasika jesteście do dziś bez dobrego trenera a finansowo stratni bo do tego ich ochłapu za ten deal
musieliście do tego jeszcze dołożyć.
No ale to nie moja sprawa, każdy robi to co sam chce i c!#o lubi. Jak Wam to pasuje to O.K.
Chciałem tylko doradzić, naświetlić Wam sprawę żebyście się nie dawali wykorzystywać, bez spinki i urazy, pozdrawiam.
6 lip 17 00:18 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
A co wyście oczekiwali, że legiunia dla was kupiła Monete i Mączyńskiego ? A z Krasnodarskiem wymyślili bajeczkę i odwołali transfer żeby wam Odidja Ofoe dorzucić :)))
5 lip 17 11:07 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN
No photo~FANUżytkownik anonimowy
do ~Oli:
No photo~OliUżytkownik anonimowy
5 lip 17 08:52 użytkownik ~Oli napisał
Jeden jedyny legionista, który mógł wzmocnić Zagłębie to Makowski. Za Nawotkę i Sanogo dziękujemy. Mam nadzieję, że to wypożyczanie do Zagłębia się skończy bo nie przenosi żadnych korzyści. Współpraca owszem ale tylko na płaszczyźnie szkolenia i grup młod
Dlaczego??Legia Was kocha...hehehe...gdzie znajdzie takiego "fajera" do ogrywania swoich zawodników...hehehe
5 lip 17 09:31 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii