Skrzydłowy Legii w Zagłębiu. Roczne wypożyczenie Tomasza Nawotki

Zagłębie Sosnowiec kolejny raz bierze posiłki z zaprzyjaźnionej Warszawy. Nowym piłkarzem I-ligowca został Tomasz Nawotka. Skrzydłowy spędzi na wypożyczeniu w Sosnowcu rok.

Zaglebie Sosnowiec - Wisla Krakow
 fot. Krzysztof Porębski  /  źródło: Pressfocus

20-letni prawy obrońca jest piłkarzem Legii od lata 2014 roku (wcześniej reprezentował barwy Sokoła Ostróda). W stołecznym klubie występował wyłącznie w zespole rezerw, choć był w szerokiej kadrze ekipy Jacka Magiery. Łącznie w III lidze rozegrał 64 mecze i strzelił 12 goli. Ma też na swoim koncie zwycięstwo w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów (2016) oraz występy w młodzieżowej Lidze Mistrzów.

 

Teraz Nawotka będzie graczem Zagłębia Sosnowiec. Legia zdecydowała się wypożyczyć swojego zawodnika na rok. - W Sosnowcu jestem od 1,5 tygodnia, dogaduje się z chłopakami na boisku i w szatni. Mam nadzieję, że w tym sezonie zrobimy coś wielkiego w Zagłębiu - powiedział wychowanek Concordii Elbląg.

 

Legionista przebywa z Zagłębiem od blisko dwóch tygodni. Ma już na swoim koncie premierową bramkę w barwach Zagłębia – to on rozpoczął pogrom rywala (4:1), gdy do Sosnowca zawitała Wisła Kraków.

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Stary kibicUżytkownik anonimowy
~Stary kibic :
No photo~Stary kibicUżytkownik anonimowy
Ja mam dość zabierania nam przez Legię naszych zawodników, a "wypożyczania nam" piłkarzy z którymi w Warszawie nie wiedzą co zrobić.
Ja myślę, że w pierwszej kolejności Legii należałoby wypożyczyć lub przekazać za darmo cały ten zarząd Zagłębia razem z obecnym trenerem i szybko zapomnieć o nich, a zająć się tak na prawdę wychowaniem swoich zawodników, z naszego terenu.
Tak kiedyś działo się w Zagłębiu, dzięki czemu i były sukcesy ( wtedy w pierwszej lidze-dzisiaj ekstraklasa) i puchary, a teraz nawet w słabiutkiej I linie nie mogą zagrać jednego dobrego sezonu.
Sam ciekaw jestem co będzie w bieżącym sezonie jak wysprzedało się połowę drużyny.
Czy znowu zawodnicy będą zwalniać trenera i czy znowu wychowamy jakiegoś zawodnika, którego sprzątnie nam Legia, a my będziemy piali z zachwytu z tego powodu.
Z piłkarzami powinno się renegocjować umowy i ustalić wynagrodzenie, które byłoby uzależnione od wyników, a nie na zasadzie "czy się stoi czy się leży".
Ta ostatnia uwaga poczyniona na podstawie kilkuletnich obserwacji, z których wynika, że piłkarze mają tak wysokie zarobki, że nie opłaca się im grać wyższej klasie i robią wszystko aby nie awansować.
Tak było z awansem z drugiej ligi do pierwszej ( chyba przez osiem lat), i teraz też tak się robi ( patrz końcówka poprzedniego sezonu.
i jeszcze jedno: za co płaci się panisku o nazwisku Dudek skoro odstawiło się go od drużyny?

18 lip 17 11:37 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Legia dalej robi sobie w Sosnowcu szkółkę do ogrywania swojej młodzieży i awansować wam nie pozwoli.
17 lip 17 19:06 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Stary kibic:
No photo~Stary kibicUżytkownik anonimowy
18 lip 17 11:37 użytkownik ~Stary kibic napisał
Ja mam dość zabierania nam przez Legię naszych zawodników, a "wypożyczania nam" piłkarzy z którymi w Warszawie nie wiedzą co zrobić.
Ja myślę, że w pierwszej kolejności Legii należałoby wypożyczyć lub przekazać za darmo cały ten zarząd Zagłębia razem z ob
Dokładnie, Legia wykorzystuje Was na maxa. Niby współpraca na stopie przyjacielskiej ale na korzystają głównie tylko oni. Kogo od Was potrzebują to zaraz go sobie biorą a dają tych co są im zbędni. Jak coś z nich zrobicie lepszego to znów Wam zabiorą i dają kilku nowych. Drugim takim "cichym" klubem legijnym był klub z Cichej 6 w Chorzowie. Nie na darmo Smagorowicz po klęsce w Ruchu był mianowany do rady nadzorczej Ekstraklasy S.A. Teraz po zmianie władz Ruchu trochę się to zmieni. Oprócz tego Legia szuka jeszcze jeleni po innych klubach w różnych miastach z całej Polski tj. założyli filię szkółki w Lublinie pod własnym szyldem nie dając im nic w zamian. Tamtejsi kibice w miarę szybko się połapali o co w tym chodzi i zrobili nagonkę a radni szybko się wycofali z tej ich współpracy. Lublin byłby tylko "okradany" z każdego co lepszego młodego narybku a Motor i inne lubelskie kluby nigdy by się nie wspiął wyżej niż obecnie się znajdują.
19 lip 17 04:51 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii