Powrót z musu. Nawotka jedną z opcji w miejsce Milewskiego

Kontuzja Sebastian Milewskiego – uniemożliwiająca mu występ w dwóch ostatnich tegorocznych potyczkach – spowodowała, że kształt wyjściowej jedenastki Zagłębia siłą rzeczy stał się bardziej przewidywalny

Zaglebie Sosnowiec - Ruch Chorzow
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

W sobotnim meczu z Olimpią Grudziądz od pierwszej minuty ponownie wystąpi najprawdopodobniej Tomasz Nawotka. W Tychach rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Odkąd trafił latem do Sosnowca, rola dublera przypadła mu w lidze po raz pierwszy. Wszystkie wcześniejsze konfrontacje zaczynał od pierwszej minuty.

 

Wszystko determinuje fakt, że z talii wypada trenerowi Dariuszowi Dudkowi młodzieżowiec (w tej kategorii mieszczą się zawodnicy urodzeni w roku 1997 i młodsi). Bez względu zatem na przyjęta taktykę w najbliższej kolejce ktoś będzie musiał zastąpić w wyjściowym składzie Milewskiego. Najbardziej realny wydaje się powrót na skrzydło Nawotki (rocznik 97), ale alternatywą pozostaje również desygnowanie do gry Patryka Mularczyka (98). Ten jednak po raz ostatni w podstawowej jedenastce znalazł się półtora miesiąca temu.

Z tej samej kategorii