Szymon Sobczak w Podbeskidziu

Górale pozyskali dziś kolejnego piłkarza. 2-letnią umowę z Podbeskidziem podpisał dziś były zawodnik Stali Mielec, Szymon Sobczak.

Gornik Zabrze - Stal Mielec
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

To nie koniec transferowych wieści we wtorkowy wieczór dla kibiców Podbeskidzia. Nowym piłkarzem I-ligowca został dziś 25-letni ofensywny pomocnik Szymon Sobczak, którego bielski klub wykupił ze Stali Mielec. Zawodnik ten podpisał z „góralami” dwuletnią umowę. Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie gracz ten zaliczył 31 meczów w I lidze i strzelił pięć bramek.

 

Swoją piłkarską karierę Sobczak zaczynał w Krakowie, gdzie szkolił się w zespołach juniorskich Wisły, po czym przeniósł się do Zabrza. Tam w Górniku poza występami w zespołach młodzieżowych zadebiutował też w ekstraklasie (w wieku zaledwie 18 lat). Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał 5 razy. Przez kilka sezonów występował także w barwach Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, Energetyka ROW Rybnik, MKS-u Kluczbork oraz wspomnianego już zespołu z Mielca. Łącznie w I lidze Sobczak zaliczył 76 spotkań i zdobył 10 bramek.

 

- To, że tu jestem, jest dużą zasługą ludzi działających w Podbeskidziu. Podeszli do tematu bardziej konkretnie niż niektóre kluby ekstraklasowe. Sam też sporo analizowałem ten kierunek i uważam, że te przenosiny to bardzo dobra decyzja - powiedział Sobczak.

Z tej samej kategorii