Stomil odpowiada Ruchowi. Oferuje zwrot kosztów

W dzisiejszym "Sporcie" pisaliśmy o działaniach Ruchu Chorzów, które mają na celu wywalczenie walkowera za nierozegrany wyjazdowy mecz ze Stomilem Olsztyn. Klub z Warmii i Mazur w odpowiedzi wydał oświadczenie, w którym wyjaśnia dokładnie przyczyny odwołania tego spotkania oraz proponuje jego rozegranie w innym terminie, oferując przy okazji zwrot kosztów.

Pilka nozna. Nice I liga. Stomil Olsztyn - Ruch Chorzow. 10.03.2018
 fot. Kacper Kirklewski  /  źródło: 400mm

W sobotę, 10 marca w Olsztynie miał się odbyć mecz 21. kolejki Nice I Ligi pomiędzy Stomilem a Ruchem Chorzów. Ostatecznie spotkanie to nie doszło do skutku z powodu złego stanu murawy. "Niebiescy" wysłali do Polskiego Związku Piłki Nożnej pismo, w którym domagają się walkowera. Zdaniem klubu, winę za złe przygotowanie boiska ponosi Stomil.

 

Klub z Olsztyna w odpowiedzi wystosował dokument do piłkarskiej centrali, w której wyjaśnia, dlaczego mecz został odwołany. "Uprzejmie informujemy, że zaistniała sytuacja nie jest skutkiem jakichkolwiek zaniechań czy zaniedbań ze strony Klubu, jak również zarządzającego obiektem sportowym" - czytamy w komunikacie.

 

"Jesteśmy zlokalizowani w obszarze narażonym na wpływ różnych anomalii pogodowych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym oraz zimowo-wiosennym, a tym samym poddani wielu działaniom atmosferycznym zarówno negatywnie, jak i pozytywnie wpływających na stan techniczny i jakość murawy" - dodał Stomil.

 

"Prace związane z przygotowaniem boiska do rozgrywek zostały rozpoczęte na wiele dni przed planowanym spotkaniem w dniu 10 marca. Sprzyjające wówczas, dla wykonywania tego typu prac, warunki atmosferyczne panujące do godzin popołudniowych w dniu 9 marca br., starania pracowników OSiR w Olsztynie oraz zaangażowanie pracowników Klubu, pozwoliły przygotować płytę boiska tak, by planowany mecz mógł się odbyć planowo i bez żadnych zakłóceń. Potwierdzeniem gotowości murawy do przeprowadzenia zaplanowanych rozgrywek stał się przeprowadzony w dniu 9 marca br. trening pierwszego zespołu i uzyskane pozytywne opinie zawodników i osób odpowiedzialnych za utrzymanie boiska" - kontynuuje I-ligowiec z Olsztyna.

 

Problem w tym, że w nocy poprzedzającej to spotkanie obfite opady deszczu, gradu oraz śniegu sprawiły, że na murawie nagromadziło się sporo wody. Klub zapewnia, że wiele osób pracowało nad tym, aby boisko ostatecznie nadawało się do gry, ale sędzia zdecydował, że mecz zostanie odwołany.

 

Stomil proponuje, by "kwestia podziału punktów, zgodzie z duchem fair play, rozstrzygnęła się na boisku, a nie w zaciszach gabinetów". Klub chce, aby nowy termin rozegrania spotkania został ustalony pomiędzy sztabami trenerskimi obu zespołów. Przy okazji zapewnił pokrycie kosztów przejazdu oraz zakwaterowania drużyny Ruchu.

 

Poniżej całe oświadczenie Stomilu Olsztyn

Komentarze (29)

Napisz komentarz
No photo
No photo~do skneRusów chytRusów, dileRów i naRkomanówUżytkownik anonimowy
~do skneRusów chytRusów, dileRów i naRkomanów :
No photo~do skneRusów chytRusów, dileRów i naRkomanówUżytkownik anonimowy
Oj, jak to sie stało? Co w Olsztynie nie było dobRej tRafki? To trzeba było wyciągnąć z kieszonek te wasze woReczki i tRoszke posypać :D
13 mar 21:22 | ocena:91%
Liczba głosów:11
91%
9%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~głodomoRznadRawyUżytkownik anonimowy
~głodomoRznadRawy :
No photo~głodomoRznadRawyUżytkownik anonimowy
Baranku Boży, czamu u nos jest co dzien to gorzyj? Odpowiedz mi Panie czy jak jutro rano wstane to bede zjadł sniadanie?
13 mar 21:07 | ocena:91%
Liczba głosów:11
91%
9%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Szpieg szogunaUżytkownik anonimowy
~Szpieg szoguna
No photo~Szpieg szogunaUżytkownik anonimowy
do ~emilka:
No photo~emilkaUżytkownik anonimowy
13 mar 16:04 użytkownik ~emilka napisał
Stomil jest raczej większym bankrutem od rusów z Zabrza. Zadna kasa, której i tak nie mają. Ja proponuję 1. gramy w Chorzowie. jeśli nie punkt 1 to walkower.
Napij się zimnej wody i ochłoń, bo wypisujesz bzdury. To sędzia z delegatem odwołali mecz, a nie Stomil.
13 mar 17:26 | ocena:88%
Liczba głosów:16
88%
13%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii