Nudy i gol w końcówce. Trzy punkty zostają pod Klimczokiem

W pierwszym wiosennym meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało skromnie, 1:0 Stomil Olsztyn.

Valerijs Sabala
 fot. Krzysztof Dzierżawa  /  źródło: Pressfocus

W pierwszej połowie żaden z zespołów nie stworzył klarownej sytuacji bramkowej. Wyróżnić, ale raczej na siłę, należy jedynie niecelny strzał Miłosza Kozaka, niezłą próbę Adriana Rakowskiego, czy kontrę Stomilu, po której interweniować musiał Rafał Leszczyński. Generalnie to gospodarze byli stroną przeważającą. Podbeskidzie częściej znajdowało się przy piłce. Starało się prowadzić grę, a przeciwnik czyhał na to, aby poszukać swoich szans w kontratakach. Taki obraz gry spowodował jednak, że nielicznie zgromadzeni na Stadionie Miejskim kibice dość mocno się wynudzili.

 

Po przerwie w zasadzie nic się nie zmieniło. Nadal to gospodarze przeważali, ale schowani za podwójną gardą olsztynianie nie pozwalali im na zbyt wiele. W zespole Podbeskidzia nieźle prezentował się jeden z nowych nabytków, Gruzin Guga Palawandiszwili, który sporo biegał i próbował przeszkadzać rywalom. Widać było też, że potrafi uderzyć z dystansu. Jednak jego strzał był zbyt mało precyzyjny, aby zaskoczyć Michała Leszczyńskiego.

 

Golkipera olsztyńskiego zespołu piłkarz z Gruzji próbował zaskoczyć raz jeszcze. Z rzutu wolnego, ale tym razem uderzył za słabo. I wydawało się, że na tym koniec. Nic nie zapowiadało tego, że któryś z zespołów zdobędzie bramkę. Tymczasem w końcówce meczu Podbeskidzia wykonywało rzut rożny. Po dośrodkowaniu w pole karne sędzia Sebastian Jarzębak dopatrzył się zagrania ręką. Olsztynianie protestowali, ale arbiter pozostał nieubłagany i po chwili Valerijs Szabala ustawił piłkę na jedenastym metrze.

 

Reprezentant Łotwy uderzył mocno i pewnie w prawy dolny róg bramki, a golkiper gości pofrunął w drugą stronę. To był decydujący moment tego spotkania, chociaż powtórki telewizyjne pokazały, że decyzja o rzucie karnym była zbyt pochopna. Widowiskiem tego meczu nazwać na pewno nie można, jednak dla gospodarzy liczą się przede wszystkim potrzebne punkty.

 

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)

1:0 – Szabala, 90 min (karny)
Sędziował Sebastian Jarzębak (Bytom). Widzów 3357.

 

Podbeskidzie: R. Leszczyński – Modelski, Bougaidis, Malec, Oleksy – Palawandiszwili (90+3. Wiktorski), Rakowski – Kozak (78. Chmiel), Ilijew (66. Kostorz), Sierpina – Szabala. Trener Adam NOCOŃ.
Stomil: M. Leszczyński – Bucholc, Baranowski, Wełnicki, Mosakowski – Biedrzycki, Paweł Głowacki – Ziemann, Lech (78. Ramirez), Piotr Głowacki (74. Zahorski) – Siemaszko. Trener Kamil KIEREŚ.
Żółte kartki: Palawandiszwili – Biedrzycki, Lech, Paweł Głowacki.

Komentarze (8)

Napisz komentarz
No photo
No photo~TSPUżytkownik anonimowy
~TSP :
No photo~TSPUżytkownik anonimowy
Klub liczy frekwencję dodając liczbę sprzedanych biletów i liczbę sprzedanych karnetów. Tak naprawdę było maksimum 1000 osób
3 mar 22:04 | ocena:67%
Liczba głosów:6
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~TomekUżytkownik anonimowy
~Tomek :
No photo~TomekUżytkownik anonimowy
Nieliczni kibice 3.500 przy - 8?! Frekwencja lepsza niż w ekstraklasie i gre jak na warunki atmosferyczne dało się obejrzeć wiec prosze nie marudzić mieli wygrać i wygrali
3 mar 20:20 | ocena:50%
Liczba głosów:8
50%
50%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~RaptorUżytkownik anonimowy
~Raptor :
No photo~RaptorUżytkownik anonimowy
WYGRANI powini bc goscie z Olsztyna niestety mamy sedziow jakich mamy!
3 mar 22:37 | ocena:56%
Liczba głosów:9
56%
44%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii