Karny i po meczu! Ruch lepszy od Miedzi

Ruch Chorzow - Miedz Legnica

„Niebiescy” wygrali drugi raz z rzędu. W piątkowy wieczór wymęczyli zwycięstwo z kandydatem do awansu, Miedzią Legnica.

Trener Juan Ramon Rocha po pierwszych spotkaniach, w których prowadził drużynę, narzekał, że w I lidze rywale stawiają na ultradefensywną taktykę. Takiej jednak nie wcieliła w życie Miedź. Podopieczni Dominika Nowaka od pierwszych minut atakowali. Szybcy gracze z Legnicy W I połowie często przedostawali się w okolice pola karnego, ale mieli ogromne problemy z wykończeniem akcji.

Pierwszy gol padł w 54 minucie, a jego autorem był Maciej Urbańczyk. Chorzowianie wykonywali rzut rożny, Trojak został przewrócony w polu karnym przez jednego z graczy Miedzi. Sędzia słusznie podyktował „jedenastkę”, goście nawet nie protestowali. Kapitan pewnie wykorzystał karnego, uderzając w lewy róg, bramkarz Paweł Kapsa rzucił się w drugą stronę. Dziesięć minut później Przemysław Mystkowski wymanewrował obrońców Ruchu i strzelił w prawe okienko bramki. Piłka minimalnie przeszła obok słupka. Trener Miedzi najpierw podskoczył do góry, a później wściekły rzucił butelką wody o ziemię.

W 78 minucie kontuzji doznał Mello. Brazylijczyk został ostro sfaulowany przez Franka Adu Kwame. Obrońca z Ghany... zemścił się na pomocniku za wcześniejsze nieprzepisowe zagranie Mello. Na 5 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Wojciech Łobodziński z bliska uderzył głową, wydawało się, że piłka wpadnie do siatki, ale Nikołaj Bankow podpisał się znakomitą interwencją.

Kolejny raz na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczął Bartosz Nowak, który w czerwcu został wykupiony z... Miedzi. Ofensywnemu pomocnikowi nie pomógł nawet piękny gol, który zdobył w poprzedniej kolejce meczu z Pogonią Siedlce (3:1). Nowak wszedł na boisko na 30 minut przed zakończeniem. Z przodu był mało widoczny, bo Ruch skupił się w końcówce na obronie korzystnego wyniku. Tydzień temu spadkowicz z ekstraklasy wygrał z Pogonią w Siedlach 3:1. Dziś odniósł drugą wygraną z rzędu.

Ruch Chorzów - Miedź Legnica 1:0 (0:0)

1:0 - Urbańczyk, 54 min (rzut karny)

Sędziował Sylwester Rasmus (Toruń). Widzów 5065.

RUCH: Bankow - Villafane, Marković, Trojak, Hołownia - Urbańczyk, Walski - Przybecki, Mello (78. Zawal), Posinković (86. Komarnicki) - Balicki (64. Nowak). Trener Juan Ramon ROCHA.

MIEDŹ: Kapsa - Bartczak, Bożić, de Amo, Adu Kwame (84. Bartulović) - Augustyniak, Garguła (77. Marquitos), Santana - Łobodziński, Piasecki (58. Vojtusz), Mystkowski. Trener Dominik NOWAK.

Żółte kartki: Posinković - Santana, Łobodziński, Adu Kwame, Mystkowski.