Szok i niedowierzanie przy Cichej. Zażądali od Ruchu 15 milionów!

Sprawa z finansami i zobowiązaniami Ruchu Chorzów weszła w nową, dramatyczną fazę. Klub w ciągu dwóch tygodni musi spłacić ponad 15-milionowy dług.

Ruch Chorzów
 źródło: Pressfocus

W poniedziałek 26 czerwca, w godzinach popołudniowych do Spółki wpłynęły pisma prezydenta Chorzowa i Centrum Przedsiębiorczości Chorzów sp. z o.o. wypowiadające Ruchowi, bez zachowania terminu wypowiedzenia, umowy pożyczek zawartych 9 i 12 maja 2016 roku. Nadawcy zażądali spłaty, w ciągu 14 dniu, odpowiednio 3.217.244,33 zł oraz 12.081.517,81 zł wraz z odsetkami. Jako główny powód decyzji prezydent Chorzowa i prezes CP podają wypłatę piłkarzom premii za sezon 2015/2016.

 

Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że o konieczności wypłaty premii miasto było na bieżąco informowane, a Spółka, zgodnie z obowiązującą umową między stronami, wystąpiła do miasta pisemnie z prośbą o wyrażenie zgody na tę wypłatę. Do dziś miasto nie odpowiedziało na to pismo.

Dodatkowo, przedstawiciel miasta w Radzie Nadzorczej, Rafał Byrczek sprawujący w jego imieniu kontrolę nad finansami Spółki, brał udział, wraz z prezesem Januszem Patermanem, w posiedzeniach Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, podczas których komisja nie zostawiła żadnych wątpliwości co do konieczności wypłaty premii zapowiadając, że bez spełnienia tego warunku Ruch Chorzów zostanie zdegradowany do najniższej klasy rozgrywkowej.

W tej sytuacji, mając na uwagę dobro klubu, tak zasłużonego dla polskiej piłki, prezes i wiceprezes zarządu podjęli decyzję o zapłaceniu z własnych środków m.in. tej premii. Pieniądze na wypłatę premii nie pochodziły z kasy klubu, a tym bardziej z kasy miasta, które do tej pory z deklarowanych 3 mln zł nie przekazało Ruchowi ani złotówki.

Biorąc pod uwagę powagę sytuacji przy Cichej liczą na zweryfikowanie przez miasto swojego stanowiska odnośnie wypowiedzenia umów i szybkie porozumienie w tej kwestii.

 

Komentarze (44)

Napisz komentarz
No photo
No photo~ChorzowianinUżytkownik anonimowy
~Chorzowianin :
No photo~ChorzowianinUżytkownik anonimowy
Ciekawe co na to u-(PO)-śledzeni umysłowo, drobni handlarze narkotyków z PF ? Komu teraz będą sprzedawać swoje "dragi" ? gdy klub pod którego przykrywką działali, przestanie istnieć !
29 cze 17 18:37 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~podatnikUżytkownik anonimowy
~podatnik :
No photo~podatnikUżytkownik anonimowy
Dlaczego SPORT kłamie ? Ruch to prywatna spółka która nawet z KS Ruch Chorzów nie ma nic wspólnego a miasto ma topić w niej miliony zł chorzowskich podatników ?
29 cze 17 12:57 | ocena:100%
Liczba głosów:7
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Dariusz MiodulskiUżytkownik anonimowy
~Dariusz Miodulski :
No photo~Dariusz MiodulskiUżytkownik anonimowy
chorzowianie : Ratujcie jak tylko możecie s fuj Ruch !!!
Bo inaczej to gdzie ja znajdę na Górnym Śląsku takich drugich frajerów do ogrywania swoich młodych talentów ?
29 cze 17 18:52 | ocena:88%
Liczba głosów:8
88%
13%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii