Dogadali się i spłacą dług!

Działacze „Niebieskich” wycofali wczoraj z Trybunału Arbitrażowego skargę na decyzję komisji odwoławczej, a w zamian PZPN przedłużył spółce czas na uregulowanie 2,8-milionowych zobowiązań do końca marca.

Ruch poinformował PZPN o wycofaniu skargi złożonej 12 lutego do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu przy PKOl na decyzję Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych. Chodziło o nałożenie sankcji 6 ujemnych punktów za naruszenie kryterium F.09 (czyli przeterminowanych zobowiązań wobec trenerów, piłkarzy, pracowników i innych klubów) za pierwsze półrocze 2017 roku, wynoszące 2,8 mln zł. Po uregulowaniu wymaganych zaległości do 28 lutego kara miała zostać ograniczona do jednego punktu. Działacze argumentowali jednak, że spółka nie może samodzielnie spłacać zobowiązań, bo naruszyłaby tym samym warunki układu sądowego z wierzycielami.

 

Trybunał pomógł „Niebieskim”
W środę Trybunał Arbitrażowy wstrzymał decyzję komisji licencyjnej o wykonaniu kary, dlatego wycofanie przez Ruch wniosku z TA mogło zaskoczyć kibiców.
– Żeby było ciekawiej, w czwartek trybunał wyznaczył na 6 kwietnia termin w sprawie zasadności skargi Ruchu, ale działacze klubu nagle wycofali skargę. Nie mieliśmy już nic o powiedzenia - to tak, jakby ktoś wycofał pozew z sądu. Zrobiliśmy, co w naszej mocy i… chyba pomogliśmy Ruchowi ugrać swoje, ale to już nie nasza sprawa – powiedziała nam rzecznik prasowy trybunału, [Romana Troicka-Sosińska].
Dodajmy, że po złożeniu skargi do Trybunału Arbitrażowego, zaczęły się rozmowy na linii klub – PZPN. To właśnie ich efektem jest porozumienie, na mocy którego Ruch wycofał skargę z TA, a PZPN wydłużył mu o miesiąc czas na spłatę 2,8-milionowych zobowiązań. W czwartek zarząd Ruchu miał dla kibiców jeszcze dobrą wiadomość: poinformował, że zgłosił się podmiot zewnętrzny, który zadeklarował wolę spłaty tego długu, a następnie ustawienie się w kolejce układowych wierzycieli! To rozwiązałoby problem. PZPN na uregulowanie zobowiązań dał „Niebieskim” czas do końca marca.

 

Trybunał bez kompetencji
Poprosiliśmy też o komentarz w piłkarskiej centrali. - Bardzo nas ucieszyła wiadomość, że klub wycofał skargę. W naszej ocenie już samo jej złożenie było nieprawidłowe. W naszej ocenie z ustawy o sporcie wynika, że Trybunał Arbitrażowy PKOl-u nie miał takich kompetencji w sprawie licencji. Może zajmować się tylko sprawami dyscyplinarnymi, a taka w przypadku Ruchu nie była - mówi [Łukasz Wachowski], dyrektor departamentu rozgrywek krajowych PZPN.

 

 

Janusz Paterman: Musieliśmy zawrzeć kompromis

źródło: Pressfocus

 

Odkąd pełnię funkcję prezesa Ruchu, odbyłem dziesiątki spotkań z przedstawicielami PZPN. Najczęściej były to trudne rozmowy, bo problemy Ruchu nie są proste. Mimo że patrzymy na sprawy z różnych punktów widzenia, nasze dyskusje zawsze były merytoryczne i profesjonalne, a nastawienie rozmówców - życzliwe. Tak było także podczas ostatnich, środowych rozmów. Gdy usiedliśmy do stołu, wszyscy wiedzieliśmy, że musimy się porozumieć i zawrzeć kompromis, który - nie naruszając przepisów prawa powszechnego - uwzględni przepisy związkowe, na straży których stoi PZPN. Cieszę się, że znaleźliśmy takie kompromisowe rozwiązanie, bo mam wrażenie, że w dłuższej perspektywie będzie ono dobre nie tylko dla Ruchu, ale całej polskiej piłki. Mam nadzieję, że już niedługo, za parę miesięcy, Ruch będzie odbierany w PZPN jako solidny i wiarygodny partner. Robimy wszystko, by klub odzyskał należne mu miejsce i pozycję w polskim futbolu.

 

LICZBA
9
TYLE PUNKTÓW (z 20 zdobytych na boisku) ma dziś w tabeli Ruch. Jeśli spłaci 2,8-milionowe zobowiązania do końca czerwca, chorzowianie odzyskają 5 „oczek”

 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~BBUżytkownik anonimowy
~BB :
No photo~BBUżytkownik anonimowy
banda złodziei z ruchu
3 mar 12:09 | ocena:50%
Liczba głosów:6
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~CiekawskiUżytkownik anonimowy
~Ciekawski :
No photo~CiekawskiUżytkownik anonimowy
Sprawa jest prosta. Jak się nie utrzymają, to nie zapłacą . Spadek do 2 czy do 5 to to samo. Koniec dla klubu. Jak będzie szansa na utrzymanie, to zapłacą. Ale nie wcześniej, dopóki nie będą wiedzieć. Zielony stolik?
7 mar 07:07 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
~zgredek :
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
jest uzgodniona seria zwycięzstw i awans do Ekstraklapy, wtedy też klub pospłaca długi. Do tego czasu gryzipiórki się będę rozwodzić na przesunięciami terminu. Kto chce zarobić niech obstawia wygraną Ruchu
6 mar 12:44
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii