Pro Junior System służy Ruchowi. Ścisła czołówka

Praca z młodymi piłkarzami w Ruchu Chorzów przynosi efekty. Coraz lepiej czują się na boisku, a klub jest wiceliderem w systemie Pro Junior System.

Ruch Chorzow - Gornik Leczna
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Po dziesięciu rozegranych meczach ligowych Ruch zajmuje 2. miejsce spośród zespołów Nice 1 Ligi z dorobkiem 3216 punktów. Dla „Niebieskich” punktowało w tym sezonie 6 zawodników – Michał Walski (713), Mateusz Hołownia(630), Kamil Słoma (584), Kacper Czajkowski (540), Gracjan Komarnicki (420) i Artur Balicki (329), który od meczu w Siedlcach jest uwzględniany w klasyfikacji. Przypomnijmy, że pod uwagę brani są wyłącznie piłkarze, którzy wystąpili w przynajmniej pięciu spotkaniach ligowych i spędzili na boisku 270 minut.

„Niebiescy” plasują się obecnie na 2. miejscu w tabeli ze stratą 564. punktów do liderującego Górnika Łęczna. Na koniec sezonu siedem najlepszych pierwszoligowych klubów w klasyfikacji Pro Junior System otrzyma nagrody finansowe wynoszące od 0,2 do 1,6 miliona złotych. W podziale premii nie będą uwzględniane kluby zdegradowane.

Celem Pro Junior System jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Uczestniczą w nim zespoły z ekstraklasy, I i II ligi. Klubom przyznawane są punkty za czas spędzony na boisku przez wychowanków i młodzieżowców (1997 i młodsi). Pod uwagę brane są spotkania ligowe oraz występy w reprezentacji. Zarządzający systemem Departament Rozgrywek Krajowych PZPN na bieżąco prowadzi klasyfikację punktową.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~UjekUżytkownik anonimowy
~Ujek :
No photo~UjekUżytkownik anonimowy
Dać tym młodym szanse izzgrać ich z sobą to wtedy bedzie zespół i wyniki
28 wrz 17 18:01 | ocena:100%
Liczba głosów:4
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii