Licencja odroczona. Trzeba najpierw zapłacić!

Ruch Chorzów nie otrzymał prawa do gry w I lidze. „Niebiescy” do 19 czerwca muszą spełnić szereg warunków.

Slask Wroclaw vs Ruch Chorzow
 fot. Sebastian Borowski  /  źródło: newspix.pl

Prezes Ruchu Janusz Paterman kilka godzin spędził wczoraj na posiedzeniu Komisji Licencyjnej PZPN. Do Chorzowa nie wrócił zadowolony, bo Ruchowi nie przyznano licencji na występy na zapleczu ekstraklasy. Przypomnijmy, że KL cofnęła „Niebieskim” prawo do gry w ekstraklasie w przyszłym sezonie. Główną przyczyną było to, że klub nie wypłacił zawodnikom zaległej premii za awans do górnej ósemki w sezonie 2015/16.

 

Zapłacić piłkarzom i Gęsiorowi
- Trzy niezależne kancelarie prawnicze stwierdziły, że nie mamy prawa wypłacić piłkarzom tych pieniędzy, bo nie ma na to twardych dokumentów. Mamy przygotowane pieniądze na ten cel, ale gdybym zdecydował się na spłatę tych zobowiązań, zostałbym oskarżony o niegospodarność. – mówił przed wyjazdem do Warszawy Paterman, dodając, że sprawa została już także skierowana do Sądu Polubownego przy PZPN-ie. Krzysztof Sachs, przewodniczący Komisji Licencyjnej kilkakrotnie zaznaczał, że jeśli klub nie spłaci piłkarzy, nie otrzyma licencji ani na pierwszą, ani na drugą ligę.


Wczoraj KL poinformowała, że klub musi do dnia 19 czerwca „uregulować zobowiązanie w stosunku do piłkarzy z tytułu premii za sezon 2015/2016 poprzez zapłatę pierwszych dwóch rat premii przypadających do zapłaty w 2016 r. i zapłatę lub objęciem ugodą dwóch kolejnych rat przypadających do zapłaty w 2017 roku”. Pierwsze dwie raty premii to około pół miliona złotych.

 

Kolejny warunek, jaki muszą spełnić „Niebiescy” to: „Uregulować zobowiązanie do byłego trenera-koordynatora, zatrudnionego jednocześnie jako prezesa Fundacji Ruchu Chorzów, w części, którą Komisja uznała za bezsporne wynagrodzenie trenera-koordynatora. Obie strony zostały poinformowane o wysokości tej kwoty”. Prezesem fundacji był Dariusz Gęsior, jaka to dokładnie kwota strony nie zdradzają.

 

Niemcy oraz prognoza
KL oczekuje także „Zapłaty zobowiązania transferowego do FC Nurnberg w terminach przewidzianych zawartą ugodą”. Prezes Paterman przekonywał na naszych łamach, że w poprzednim tygodniu na konto niemieckiego klubu przelano ponad milion złotych. Ostatni warunek KL to „Dostarczenie dokumentów firm właścicielskich potwierdzających dodatkowe wpłaty na rzecz Klubu w przypadku niepozyskania kontraktów sponsoringowych zapewniających Klubowi źródła finansowania w sezonie 2017/2018”. Ten ostatni przypadek dotyczy prognozy finansowej.

 

Szef Ruchu przekazał przedstawicielom KL, że on oraz jego współpracownicy przejmą kolejny pakiet akcji klubu. Tego oczekuje również miasto. Prezydent Andrzej Kotala wyraźnie zaznaczył, że ratusz wykupi akcje spółki za 3 mln złotych, jeśli udziałowcy obejmą akcje za około 8 mln złotych. W tym tygodniu ma dojść także do kolejnych rozmów prezydenta Chorzowa z władzami klubu.

 

Komentarze (10)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~nostadamus:
No photo~nostadamusUżytkownik anonimowy
13 cze 17 14:15 użytkownik ~nostadamus napisał
wywalczyć ta licencja , lada miesiąc skończą SŚ - jak Ruch zacznie na nim grać to Boniek powie że zawsze kochał niebieskich a sponsorzy też przyjdą
Prezes Ruchu Chorzów Janusz Paterman zdradził kwotę jaką zaproponowano klubowi jako opłatę za grę na Stadionie Śląskim. Urząd marszałowski podał nam nieco niższą.

Prezes Janusz Paterman był pytany o cenę wynajmu Stadionu Śląskiego w programie Polsatu Sport „Dogrywka Cafe Futbol”. – Różne są ceny, ostatnia moja rozmowa z marszałkiem, to wywoławcza 350 tysięcy złotych, Więc ja zapytałem, czy to cena na rok, czy na mecz.

Rozwiązano moje wątpliwości – na mecz. Nie stać Ruchu Chorzów na taką kwotę – nie krył sternik klubu z Cichej.

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl
13 cze 17 16:40 | ocena:80%
Liczba głosów:15
80%
20%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Janikowo Użytkownik anonimowy
~Janikowo :
No photo~Janikowo Użytkownik anonimowy
Mielicie tematy w kółko. Te same artykuły pojawiają się co dziennie.
13 cze 17 09:32 | ocena:63%
Liczba głosów:16
63%
38%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~GieKSaUżytkownik anonimowy
~GieKSa :
No photo~GieKSaUżytkownik anonimowy
Do C-klasy z nimi, 9 liga !!!
13 cze 17 19:58 | ocena:100%
Liczba głosów:10
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii