Pociągną ich do odpowiedzialności?

W czwartek odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Ruchu Chorzów. Będzie rozpatrywana między innymi kwestia byłych działaczy "Niebieskich".

Dariusz Smagorowicz
 /  fot. Przemek Debczak  /  źródło: Pressfocus

Walne początkowo było zaplanowane na wrzesień, ale zostało przesunięte na grudzień. W międzyczasie miało też miejsce arcyważne zgromadzenie wierzycieli, które odbyło się 30 listopada i zakończyło się pomyślnie dla Ruchu, bo firmy, osoby, którym klub jest winny pieniądze, przystały na spłatę zadłużenia w ratach lub w akcjach. Dzięki temu zostaje wcielony w życie plan naprawczy, bo „Niebieska” spółka ma dług wynoszący aż 42 mln złotych.

 

Przebywa w areszcie
Podczas dzisiejszego walnego akcjonariusze będą głosować m.in. w kwestii „pociągnięcia do odpowiedzialności Dariusza S. (na zdjęciu) w związku z pełnieniem przez niego funkcji prezesa zarządu spółki oraz Mirosława M. w związku z pełnieniem przez niego funkcji wiceprezesa za szkodę wyrządzoną spółce Ruch Chorzów”. Były prezes „Niebieskich” obecnie przebywa w areszcie. Został zatrzymany pod koniec czerwca przez ABW. Razem z nim zatrzymano M. Prokuratura zarzuciła im korumpowanie naczelnika Urzędu Skarbowego w Sosnowcu. Zdaniem śledczych w latach 2015-2016 wręczyli mu 72 tys. zł łapówki i miało to związek z funkcjonowaniem klubu oraz Fundacji Ruch Chorzów. M. po przesłuchaniu i wpłaceniu kaucji w wysokości 30 tys. zł został zwolniony do domu. Były prezes najpierw został aresztowany na trzy miesiące, a we wrześniu przedłużono jego areszt do 18 grudnia.

 

Transfer „Stępla”
Podczas walnego ma być również powiększona rada nadzorcza, z sześciu do siedmiu członków. Akcjonariusze mają omówić obecną sytuację spółki oraz kwestię dotyczącą zawarcia ugody z 1. FC Nuernberg. W sierpniu 2016 roku Mariusz Stępiński podpisał umowę z FC Nantes. Zgodnie z zapisami w kontrakcie, Ruch zyskiem ze sprzedaży – klub otrzymał 1,5 mln euro – miał podzielić się z Niemcami. Do klubu z Norymbergi miało trafić 500 tys. euro. Część kwoty chorzowski klub już uregulował, a w przypadku reszty doszedł z 1. FC Nuernberg do porozumienia.

 

Komentarze (14)

Napisz komentarz
No photo
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
~zgredek
No photo~zgredekUżytkownik anonimowy
do ~pablo:
No photo~pabloUżytkownik anonimowy
7 gru 09:03 użytkownik ~pablo napisał
Z czego oni będą spłacać te 40 mln chyba z płatnych toi-toi.
napiszą podręcznik - elementarz działacza sportowego. Lektura obowiązkowa urzędników i działaczy klubowych, zwłaszcza tych co to "charytatywnie" poświęcają czas
7 gru 09:47 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Johan:
No photo~JohanUżytkownik anonimowy
7 gru 09:22 użytkownik ~Johan napisał
Nie twoja sprawa, lepiej się martw z czego górnik odda 80 mln
Co się tak burzysz i jeżysz kundlu ? Zaraz ci WSZYstkie wypadną.
Kolega się martwi o was - co w tym dziwnego ? Jak całkowicie znikniecie z tego świata to kto nas będzie krytykował, hejtował i drażnił swoimi szyderczymi komentarzami ? Co, tylko wy innych drażnić możecie a inni was już nie ? Jak Kuba Bogu tak pan..... NArKA.
7 gru 10:09 | ocena:67%
Liczba głosów:9
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~pabloUżytkownik anonimowy
~pablo :
No photo~pabloUżytkownik anonimowy
Z czego oni będą spłacać te 40 mln chyba z płatnych toi-toi.
7 gru 09:03 | ocena:73%
Liczba głosów:11
73%
27%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii