Na zgrupowanie dolecą Chorwat i Bułgar?

Trener Juan Ramon Rocha był zadowolony z pierwszego sparingu Ruchu na zgrupowaniu w Ayia Napa na Cyprze. Drugi zespół Spartaka Moskwa (12. miejsce w I lidze rosyjskiej) postawił trudne warunki, ale „Niebiescy” zagrali na zero z tyłu, remisując mecz bezbramkowo.

Trening Ruchu Chorzow
 źródło: Pressfocus

- Takie zespoły jak Spartak dysponują szerokimi kadrami i zawodnikami z całego świata. To był dobry sparing. W klubie wszyscy musimy mieć cierpliwość, bo mamy naprawdę ciekawych młodych zawodników, chętnych do pracy, którzy w przyszłości na pewno wzmocnią pierwszy zespół – mówił Rocha, nawiązując do dobrej postawy zespołu w II połowie, gdy na boisku przebywało liczne grono chorzowskiej młodzieży.Również bramkarz Libor Hrdliczka twierdził, że towarzyska potyczka ze Spartakiem miała sportowo ciekawy wymiar. - To był trudny mecz. W Spartaku grało wielu młodych zawodników, którzy dużo biegali, ale daliśmy sobie radę, a ja nie miałem dużo pracy. Zakończyliśmy z czystym kontem i to było najważniejsze – uśmiechał się Hrdliczka.
Kilku zawodników Ruchu zmagało się w ostatnich dniach z kontuzjami. Przeciwko Spartakowi nie zagrali Marcin Kowalczyk, Mateusz Zawal i Mateusz Majewski, a z urazem zakończył mecz Mello. - To nic poważnego, drobne sprawy. Ta trójka wraca do zajęć. Mello natomiast nadwyrężył mięśnie podudzia. Na razie będzie trenował indywidualnie, zobaczymy jak będzie się czuł. Na pewno nie jest to nic groźnego – mówi fizjoterapeuta „Niebieskich”, Włodzimierz Duś.
W najbliższych dniach mieli dojechać na zgrupowanie dwaj zagraniczni pomocnicy, Chorwat i Bułgar. Jeśli się pojawią, poddani zostaną testom.
Dodajmy, że zmianie uległy plany sparingowe Ruchu. W czwartek zmierzy się z młodzieżowym zespołem szwajcarskiego Young Boys Berno, a nie rosyjskim Uralem Jekaterynburg. Z kolei zamiast Olympiakosu Nikozja, we wtorek 13 lutego chorzowianie zagrają z wicemistrzem Armenii Gandzasar Kapan. Starcie z białoruskim FK Homel przesunięto na 15 lutego.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~KSGKSUżytkownik anonimowy
~KSGKS :
No photo~KSGKSUżytkownik anonimowy
Z tymi transferami to będzie jak z tym z Rumunii.
Przyjadą, zobaczą biede i odjadą.
Ktoś im głupot nagadał, że idą do byłego Mistrza Polski
6 lut 13:35 | ocena:63%
Liczba głosów:19
37%
63%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii