Ruch Chorzów szuka okazji na rynku transferowym

W środę o godz. 17.00 „Niebiescy” w Kamieniu zagrają z Rozwojem. Ile nowych twarzy zobaczymy w tym meczu? To z pozoru proste pytanie jest jednak bardziej skomplikowane.

Legia Warszawa - Real Madryt
 fot. Rafał Oleksiewicz  /  źródło: Pressfocus

Wszystko z tego powodu, że oficjalnie żadne nazwiska kandydatów do gry w Ruchu nie zostały przedstawione. Owszem, prezes Janusz Paterman powiedział coś na temat dwóch Bułgarów, o których pisaliśmy, ale zdecydowanie więcej jest plotek i spekulacji z zewnątrz. Każdy kolejny dzień przynosi porcję potencjalnych sierpniowych (do 15.08 obowiązuje zakaz transferowy) wzmocnień. Ruch ma być zainteresowany dwoma Argentyńczykami, Brazylijczykiem czy napastnikiem z Chorwacji. Z kolei grecki dziennikarz Kostas Kousis poinformował, że trener Krzysztof Warzycha namawia na grę przy Cichej 22-letniego obrońcę Adama Tzanetopoulosa. Mierzący 193 centymetry Grek jest piłkarzem AEK Ateny, a ostatnio był wypożyczony do Iraklisu. Do Ruchu miałby trafić także na zasadzie wypożyczenia.

 

Podobnie sprawa ma wyglądać z lewym obrońcą Legii Mateuszem Hołownią. 19-latek uchodzi za spory talent, w poprzednim sezonie grał w zespole rezerw, a także w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Zobaczymy ilu z tych przymierzanych piłkarzy zagra w środowym sparingu.

 

Prezes i trener „Niebieskich” szukają okazji na rynku transferowym, bo wiadomo, jaka jest sytuacja finansowa klubu. W dodatku Ruch wciąż ma na liście płac wiele osób, które nie pracują już dla chorzowian, ale płacić im trzeba. Tak jest choćby z byłym kapitanem Rafałem Grodzickim, któremu automatycznie przedłużył się kontrakt, ale sam zawodnik rozwiązał go z winy klubu i do momentu, gdy nie znajdzie nowego pracodawcę, Ruch musi mu płacić wynagrodzenie.

 

Trudno rozstać się z dwoma działaczami zatrudnionymi przez byłego prezesa Aleksandra Kurczyka. Chodzi o Ryszarda Komornickiego i Wojciecha Zimermana. Obaj przychodząc do Ruchu podpisali dwuletnie umowy, a ich wcześniejsze rozwiązanie jest bardzo trudne... 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Niebieski:
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
5 lip 17 12:03 użytkownik ~Niebieski napisał
Twoja przenikliwość onieśmiela!
Wasze układy, wałki, machlojki i przekręty zna cała Polska.
5 lip 17 12:33 | ocena:83%
Liczba głosów:6
83%
17%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Okazja czyni PatManOli jeszcze żywymi :-)
5 lip 17 10:29 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ruchu JUŻ NIE MAUżytkownik anonimowy
~ruchu JUŻ NIE MA :
No photo~ruchu JUŻ NIE MAUżytkownik anonimowy
Od czwartku będą promocje w Kauflandzie... może tam coś dostaną... oszuści i bankruci z Chorzowa !!! (np. dwóch piłkarzy... w cenie jednego).
5 lip 17 15:49 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii