Ruch ma powód do dumy, jest na drugiej pozycji

O ile „Niebiescy” zamykają tabelę I ligi, o tyle w klasyfikacji Pro Junior System są jedną z najlepszych drużyn.

Artur Balicki
 fot. Krzysztof Porębski  /  źródło: Pressfocus

Pro Junior System ma na celu głównie wspieranie jakości szkolenia w klubach. Otrzymują one punkty za czas spędzony na boisku przez wychowanków i młodzieżowców. W klasyfikacji bierze się pod uwagę zawodników z rocznika 1997 oraz młodszych i ich występy w lidze oraz w reprezentacji. Po 12 kolejkach (Ruch rozegrał 11 spotkań) „Niebiescy” - wśród klubów Nice 1 ligi - plasują się na 2. miejscu. Chorzowianie zgromadzili 3465 punktów. Składa się na to dorobek 6 zawodników. Dla Ruchu punktowali Michał Walski (803), Mateusz Hołownia (720), Kamil Słoma (584), Kacper Czajkowski (540), Gracjan Komarnicki (424) i Artur Balicki (394) (na zdjęciu). Pod uwagę brani są wyłącznie piłkarze, którzy wystąpili w przynajmniej pięciu spotkaniach ligowych i spędzili na boisku 270 minut. Na 1. miejscu plasuje się Górnik Łęczna - 4086 pkt.
Na koniec sezonu 7 najlepszych klubów otrzyma nagrody finansowe, wynoszące od 0,2 do 1,6 mln złotych. W podziale premii nie będę uczestniczyć jednak kluby, które zostaną zdegradowane.
Jutro „Niebiescy” będą podejmować Raków Częstochowa. Ze wspomnianych zawodników największe szanse na występ w podstawowym składzie mają Balicki i Walski. Do zdrowia wrócił już Komarnicki, który zmagał się z urazem łydki, ale 19-letni defensor w najlepszym wypadku siądzie na ławce rezerwowych. Nie wiadomo też, czy trener Juan Ramon Rocha postawi na bocznego obrońcę Hołownię, który występował ostatnio w meczach reprezentacji U-20 i od niedawna trenuje z zespołem z Cichej.

 

Z tej samej kategorii