Pierwsza próba Ruchu i wygrana z Rozwojem Katowice

Krzysztof Warzycha zagrał w meczu kontrolnym z katowiczanami dwoma składami. Wynik go zadowala, Ruch lepszy od Rozwoju.

Ruch Chorzow - Rozwoj Katowice
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

W spotkaniu z Rozwojem Katowice trener Krzysztof Warzycha przyglądał się kilku testowanym zawodnikom. Byli to: Nikołaj Bankow – 26-letni bułgarski bramkarz. Ostatnio występował w ojczyźnie, w barwach Łokomotiwu Gorna Orjachowica. Mateusz Zawal – 22-letni obrońca z rezerw Legii Warszawa. Gracjan Horoszkiewicz – 22-letni obrońca, były gracz m.in. Herthy Berlin, Cracovii, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Chrobrego Głogów. Wiosną grał w Niemczech, w ZFC Meuselwitz. Mario Toth – 22-letni słowacki obrońca. Grał w takich klubach jak DAC Dunajska Streda, SK Senec, Lokomotiva Zvolen. Ostatnio występował na Malcie, w zespole FC Mosta. Filipe Mello – 26-letni pomocnik z Brazylii. Ostatnie 2,5 roku spędził w fińskim FC Honka. Hubert Tylec – 23-letni pomocnik. Były gracz Zagłębia Sosnowiec. Wiosną występował w trzecioligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Vilim Posinković – 26-letni chorwacki napastnik. Ma za sobą grę w klubach tureckich, greckich i chorwackich. Ostatnio reprezentował barwy cypryjskiego klubu AEZ Zakakiou.

Ruch Chorzów kontrolował grę, a bramki Bartosza Nowaka i Jakuba Araka potwierdziły to, co działo się na boisku. Kandydaci do gry w barwach Ruchu Chorzów, w drugiej połowie też spisali się nieźle. Nie stracili bramki, a wynik na 3:0 podwyższył Hubert Tylec.

 

– Każde zwycięstwo cieszy. Czy to jest sparing, czy mecz o punkty. Przede wszystkim cieszy mnie jednak, że zrealizowaliśmy to, co sobie założyliśmy przed meczem. Zawodnicy mieli głównie wybiegać ten mecz i podeszli do tego profesjonalnie. Wiadomo jak to jest na zgrupowaniach – piłkarze są zmęczeni. Dzisiaj było jednak widać, że dali z siebie wszystko, mimo że rano były normalne zajęcia. Dlatego z zaangażowania jestem bardzo zadowolony – mówi trener „Niebieskich”.

W drużynie Ruchu oglądaliśmy dzisiaj kilku testowanych zawodników oraz młodych graczy z zespołów rezerw i juniorów. – Nie chcę teraz oceniać każdego z osobna. Przyjdzie czas, że siądziemy ze sztabem  i na spokojnie zdecydujemy, komu damy jeszcze szanse, a komu już podziękujemy. Juniorzy będą z nami pracować do końca. Wiemy jaka jest nasza sytuacja. Ciąży na nas jeszcze zakaz transferowy i musimy się opierać na tych młodzieżowcach.  Pokazują się z dobrej strony – podkreślił po meczu Krzysztof Warzycha.

 

RUCH CHORZÓW - ROZWÓJ KATOWICE 3:0 (1:0)

1:0 - Nowak, 24 min

2:0 - Arak, 32 min

3:0 - Tylec, 88 min

 

Ruch Chorzów:  (I połowa) Hrdlicka – Komarnicki, Czajkowski, Pazio, Starzyński – Bargiel, Urbańczyk – Przybecki, Nowak, Słoma – Arak; (II połowa) Bankow – Lewandowski, Horoszkiewicz, Toth, Zawal – Mello, Walski, Siedlik, Balicki, Tylec – Posinković.

Rozwój Katowice:(skład wyjściowy) Golik – Mońka, testowany, Szeliga, Kowalski – Jaroszek, Płonka – Tabiś, Bętkowski, Łączek – Marchewka; trener: Marek Koniarek.
Rezerwowi: Soliński, Żemła, Pańkowski, Szal, Kaletka, Gałecki, Waśkiewicz, Smyla, Żak, Dżikia, Nowotnik, Wlaź.

 

Z drużyną Ruchu ponadto trenują kolumbijski pomocnik Ronald Miguel Solorzano Herrera z Rekordu Bielsko-Biała oraz argentyński obrońca Santiago Villafane, wychowanek Boca Juniors, który ma za sobą grę także w Hiszpanii, Danii, Grecji i Chorwacji. Ostatnio reprezentował barwy PFC Montana, z którym awansował do bułgarskiej ekstraklasy. Ci zawodnicy nie zagrali w meczu kontrolnym z Rozwojem Katowice.

 

 

Z tej samej kategorii