Sankcje w stosunku do Dariusza S.

Dozór policyjny, zakaz opuszczania terytorium RP, a także poręcznie majątkowe w wysokości 100 tys. złotych. To sankcje podjęte w stosunku do byłego prezesa i właściciela Ruchu.

Ruch Chorzów stadion
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Dariusz S. został zatrzymany 20 czerwca przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Razem z nim zatrzymano innego działacza klubu z Chorzowa, Mirosława M. Chodziło o śledztwo prowadzone w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach, a dotyczące korupcji w Pierwszym Śląskim Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu.
Zatrzymane osoby, od kwietnia 2015 roku do marca 2016 roku, miały udzielić byłemu Naczelnikowi Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu korzyści majątkowych o łącznej wartości 72 tys. złotych. Przekazane korzyści miały związek z funkcjonowaniem Ruch Chorzów SA oraz Fundacji Ruchu Chorzów.
Tego samego dnia w siedzibie Ruchu Chorzów działania prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W ich trakcie zabezpieczono dokumentację dotyczącą działania byłego kierownictwa klubu w latach 2012-16.
Mirosław M. został zwolniony 21 czerwca po przesłuchaniu i za poręczeniem majątkowym w wysokości 30 tys. złotych. W stosunku do Dariusza S. katowicki sąd zastosował trzymiesięczny areszt, przychylając się do wniosku prokuratury. W połowie września areszt został przedłużony o kolejne trzy miesiące. Przed świętami były właściciel i prezes Ruchu opuścił więzienie.
- Prokurator uchylił tymczasowy areszt w stosunku do Dariusza S. i postanowił o zastosowaniu wolnościowych środków zapobiegawczych – informuje „Sport" prokurator Waldemar Łubniewski, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Katowicach.
- Prokurator uchylił środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania w stosunku do podejrzanego Dariusza S. albowiem uznał, że na tym etapie śledztwa został zabezpieczony kluczowy dla postępowania materiał dowodowy, co pozwala na stwierdzenie, że osłabła leżąca u podstaw zastosowania aresztu, leżąca po stronie podejrzanego realna obawa bezprawnego wpływania na tok postępowania karnego, potocznie mówiąc - obawa matactwa. Jednocześnie prokurator zastosował wobec podejrzanego Dariusza S. wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 100 000 złotych, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju - mówi prokurator Łubniewski.
Prokuratura nie zdradza na razie charakteru zarzutów czy szczegółów prowadzonego przez śledztwa.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~fujUżytkownik anonimowy
~fuj :
No photo~fujUżytkownik anonimowy
ale tu capi
28 gru 17 19:28 | ocena:64%
Liczba głosów:14
64%
36%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii