Paterman: Krzysztof Warzycha i jego pomocnicy zasłużyli na pochwały!

Wnioski piłkarzy o rozwiązanie kontraktu, proces restrukturyzacyjny w klubie pod sądowym nadzorem, kilka fałszywych gwizdków arbitrów... „Niebieskim” problemów różnej natury nie brakuje. Ale prezes Janusz Paterman cierpliwie próbuje ów węzeł gordyjski rozsupływać.

Trening Ruchu Chorzow
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Leszek BŁAŻYŃSKI: Czy nowy nabytek, Marcin Kowalczyk, od razu będzie miał szansę wskoczyć do podstawowego składu?
Janusz PATERMAN: - Zobaczymy. W ostatnim czasie trenował indywidualnie, ale podobno połówkę spotkania mógłby już rozegrać. Przypuszczam, że szybko będzie w stanie grać cały mecz.

Boczny defensor Adrian Liberacki dobrze wypadł w sobotnim sparingu z Rozwojem. Zostanie piłkarzem Ruchu?
Janusz PATERMAN: - Podobał mi się, jest ambitny, ma spory potencjał. Jest wolnym zawodnikiem i możemy go pozyskać, ale tę kwestię musi przemyśleć trener Krzysztof Warzycha. On zdecyduje, czy obrońca nadaje się do Ruchu.

Inny obrońca, Adam Pazio przekonuje, że pismo dotyczące rozwiązania umowy z powodu zaległości złożył już 23 sierpnia, czyli zanim klub rozwiązał z nim kontrakt.
Janusz PATERMAN: - Pazio w niczym nas nie uprzedził. Mieliśmy prawo rozwiązać z nim umowę i zrobiliśmy to. Już wcześniej wspominałem, że mamy z nim problemy natury dyscyplinarnej. Nie stosował się do ogólnie przyjętych reguł i nie chcieliśmy, aby jego zachowanie wpływało na pozostałych piłkarzy.

Kadra drużyny jest już zamknięta?
Janusz PATERMAN: - Tak, zespół się zgrywa, ostatnio udało nam się zakontraktować Kowalczyka. O tyły jestem spokojny, bo przecież jest jeszcze chociażby doświadczony Bojan Marković. Chcę też pochwalić sztab trenerski.

Pochwalić? Przecież drużyna przecież w sześciu meczach ligowych aż pięć razy poległa!
Janusz PATERMAN: - Ale spotkania przegrywaliśmy minimalnie. Nie chcę, aby zabrzmiało to jak szukanie usprawiedliwień, ale w tych 6 meczach sędziowie podyktowali przeciwko nam aż 5 rzutów karnych. I nie wszystkie były bezdyskusyjne. W spotkaniu z Podbeskidziem arbiter nie zauważył ewidentnego faulu na Vilimie Posinkoviciu. W meczu w Chojnicach gol na 4:3 w doliczonym czasie gry padł po spalonym! Takie sytuacje niepokoją i denerwują. A trenerów chwalę, bo zasłużyli na to. Widzę, jaką wykonują robotę. Kibice muszą zwrócić uwagę na to, że Krzysztof Warzycha i jego pomocnicy stworzyli całkiem nowy zespół. Takiej drużyny nie da się zbudować w dwa miesiące. Potrzeba czasu na to, aby zawodnicy zgrali się, poznali...

Kwestia kontrowersyjna to ceny biletów na mecz z GKS-em Tychy. Niektórzy z kibiców narzekają, że są za wysokie.
Janusz PATERMAN: - Nikt przy Cichej nie chce drenować kieszeni kibiców. Założenie jest takie, aby fani częściej kupowali wejściówki w przedsprzedaży oraz karnety. Posiadacz stałej karty wstępu płaci za jeden mecz tylko 17 złotych. Mamy karnety w bardzo dobrych cenach. Dzięki kibicom, którzy kupią karnet, klub wcześniej otrzymuje pieniądze, a wiadomo, że są one nam potrzebne.

 

Komentarze (19)

Napisz komentarz
No photo
No photo~B1Użytkownik anonimowy
~B1 :
No photo~B1Użytkownik anonimowy
Dziwi mnie impotencja osób mieniących się kibicami Ruchu na polu organizacyjnym w swoim klubie. My mieliśmy niedawno spotkanie z piłkarzami i zarządem jak zaliczyliśmy wtopy z Puszczą a to były 2-3 mecze, kiedyś pogoniliśmy Króla i to całkiem skutecznie. W Górniku to samo. Widać że Torcida trzyma ręce na pulsie.
Natomiast u was nic.. nic się nie dzieje. Klub leci na łeb w otchłań a z szafy wychodzą nowe trupy. Prezes gada jak potłuczony te same mantry i efekt jest taki jak widać. Liga na dobre wystartowała i ciągle -2.
Nie żebym współczuł a nawet wręcz przeciwnie ale ludzie... nie stać was nawet na wymuszenie spotkania z Prezesem i zarządem
5 wrz 17 18:13 | ocena:68%
Liczba głosów:19
68%
32%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AmerykaninUżytkownik anonimowy
~Amerykanin :
No photo~AmerykaninUżytkownik anonimowy
pamiętasz pan panie Paterman dawna II Liga dzisiaj to I liga jakieś parę lat temu mecz Unia Janikowo : Ruch Chorzów 0:5 i afery korupcyjne związqane z Unią Janikowo i co włos z głowy wam nie spadł w PZPN korupcja jak była tak jest tylko zamiatana nieustannie pod dywan ha ha ha ha ha ale wielkie polskie kluby aż wymiotować się chce kiedy próbujecie jeszcze z siebie robić bophaterów i zbawców narodu dobrzez wam bo kręciliście lody powinniście grać jak Zawisza Bydgoszcz w a-klasiem pfu.......Pan wyedy był też Prezesem Ruchu.
5 wrz 17 16:07 | ocena:60%
Liczba głosów:20
60%
40%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~paRowa z aRmii kRajowyjUżytkownik anonimowy
~paRowa z aRmii kRajowyj :
No photo~paRowa z aRmii kRajowyjUżytkownik anonimowy
Chopy, Robiymy ściepa na kRata jaboli ?
potRzeba mi ze 3 chyntnych patoli. Ale niy pchejcie sie tak, niyy rubcie ło to sam mi chaji, na spokojnie sie ustawiejcie we raji. Ja pie4dole, co za nachalne, łożaRte patole, tfuu... dobRa, ida pić, dawaj Grudzień do działy kasiuRa i weź jeszcze łod tych swoich kapusiów dwóch. InoRuch!!!
5 wrz 17 22:49 | ocena:79%
Liczba głosów:14
79%
21%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii