Chorzów - wyjątkowe miejsce dla legionistów

- Gra w Ruchu to dla mnie awans sportowy, wyróżnienie. W końcu trafiłem na Cichą z trzecioligowych rezerw Legii - mówi nowy napastnik Ruchu Chorzów.

Legia Warszawa II - Widzew Lodz
 źródło: Pressfocus

Zbigniew CIEŃCIAŁA: Jak to się stało, że zdecydował się pan zamienić stolicę na dużo mniejszy Chorzów?
Mateusz MAJEWSKI: - Zostałem poinformowany przez Legię, że Ruch jest mną zainteresowany. Zacząłem się zastanawiać, jednocześnie analizowałem kilka innych ofert z klubów pierwszoligowych. Miałem też bardzo poważną propozycję z Widzewa Łódź.

 

Ostatecznie postawił pan na Ruch...
Mateusz MAJEWSKI: - Ruch był bardzo konkretny. Poza tym to uznana w kraju firma, klub bardzo utytułowany. Rekordzista po względem liczby mistrzostw Polski. To wszystko przemawiało za „Niebieskimi”, a swoje „trzy grosze” dorzucił mój serdeczny kolega Michał Efir, który grał tutaj i przekazał mi wiele pochlebnych informacji na temat chorzowskiego klubu, atmosfery, jaka panuje w Chorzowie.

 

Tytuły, wspaniała historia Ruchu zaważyły na decyzji, czy także względy sportowe, czyli fakt, że będzie miał pan miejsce w składzie spadkowicza z ekstraklasy?
Mateusz MAJEWSKI: - Oczywiście, że gra w Ruchu to dla mnie awans sportowy, wyróżnienie. W końcu trafiłem na Cichą z trzecioligowych rezerw Legii. Poza tym ostatnie doświadczenia uczą, że Chorzów jest wyjątkowo dobrym miejscem dla napastników, a także dla... legionistów, bo tylko w ostatnim okresie wybili się tutaj Kamil Mazek, Łukasz Moneta, czy Jarosław Niezgoda. Na ich przykładach widać, że Ruch jest znakomitym miejscem do rozwoju sportowego. Mam nadzieję, że tak samo będzie w moim przypadku. Jestem przekonany, że wybrałem dobry kierunek.

 

Dlaczego nie udało się panu przebić do pierwszej drużyny Legii?
Mateusz MAJEWSKI: - To długa historia, ale po kolei. Kluczowym momentem w mojej przygodzie był wyjazd z Lubelszczyzny, regionu, z którego pochodzę. Trafiłem do Pelikana Łowicz, gdzie miałem dobry sezon. Strzeliłem 10 bramek, w tym dwie w meczach przeciwko Legii. Wtedy zostałem zauważony, dostałem propozycję z Łazienkowskiej i nie miałem się nad czym zastanawiać. Jednak w latach, gdy trafiłem tam z Efirem, w Legii była bardzo mocna konkurencja w ataku. Dwójka Niezgoda – Armando Sadiku (napastnik z Albanii) też się nie przebiła.

 

Nie dostał pan szansy od mistrzów Polski, a powinien?
Mateusz MAJEWSKI: - Myślę, że tak. Wyróżniałem się w drugiej drużynie (9 bramek w 14 meczach), nie odstawałem na treningach. No cóż, w piłce jak w życiu, trzeba mieć także szczęście.

 

Może fortuna uśmiechnie się do pana w Ruchu?
Mateusz MAJEWSKI: - Szybko się zaaklimatyzowałem, szatnia mnie przyjęła otwarcie, ale jak już powiedziałem - wiele przyjemnych rzeczy o tym miejscu opowiedział mi Efir i to prawda. Poza tym nie jestem sam, w Ruchu jest teraz trójka legionistów – obok mnie są przecież także Mateusza Zawal i Mati Hołownia.

 

Śląskiej gwary już się pan uczy?
Mateusz MAJEWSKI: - Ha, zderzyłem się już ze Ślązakami i śląską gwarą i nie o Ruchu myślę. Siedziałem kiedyś na śniadaniu w restauracji, a obok przy stoliku dyskutowało czterech Ślązaków. Przyznam, że rozumiałem tylko co któreś słowo. Ale to przyjemne, żyją tutaj sympatyczni ludzie.

 

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~YumaUżytkownik anonimowy
~Yuma
No photo~YumaUżytkownik anonimowy
do ~Baran:
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
21 sty 18:45 użytkownik ~Baran napisał
Tak to Portal chorzowskiego Ruchu , bo tylko w Ruchu sie coś dzieje, czy zle czy dobrze , ale zawsze coś. Dlatego kazdy gó# wniarz , ma okazje tu bzdury wypisywać i hejtować.
Twój nick nie jest przypadkowy. Już niedługo będziesz tak mądrował w A klasie pajacyku.
21 sty 20:33 | ocena:67%
Liczba głosów:12
67%
33%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PUżytkownik anonimowy
~P
No photo~PUżytkownik anonimowy
do ~Baran:
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
21 sty 22:24 użytkownik ~Baran napisał
yuma twój Stary miol zalozyć guma.
Baran twój stary to kondon
22 sty 01:46 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~YumaUżytkownik anonimowy
~Yuma :
No photo~YumaUżytkownik anonimowy
Czy to portal chorzowskiego ruchu, że każdy bzdet dotyczący tego klubu pompujecie do rozmiarów wielkiego balona?
21 sty 18:15 | ocena:55%
Liczba głosów:22
55%
45%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii