Bartosz Nowak: Nie czuję się gorszy...

- Jesienią byłem średnio potrzebny klubowi z Chorzowa - mówi Bartosz Nowak.

Bartosz Nowak
 /  fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Bartosz Nowak jest zdecydowany już zimą opuścić Ruch Chorzów. Urodzony w Radomiu 24-letni pomocnik poinformował o tym sztab szkoleniowy „Niebieskich”. - Rozmawiałem z trenerem Rochą, który powiedział, że szanuje moją decyzję i z jego strony nie będzie opozycji – zdradza nam pomocnik, który do Chorzowa trafił latem ubiegłego roku jako zawodnik Miedzi Legnica, wcześniej wypożyczony do Stali Mielec. Na Cichej zadebiutował w ekstraklasie w sierpniu w 4. kolejce w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Wisłą Płock. W sumie w najwyższej klasie rozgrywkowej w klubie z Chorzowa rozegrał 17 meczów (1 bramka), stając się w końcówce ubiegłego sezonu w dziewięciu meczach z rzędu podstawowym zawodnikiem Ruchu. W pierwszej lidze już nie miał takich notowań u argentyńsko-polskiego duetu Juan Ramon Rocha - Krzysztof Warzycha.

- Jesienią byłem średnio potrzebny klubowi z Chorzowa – stwierdza Nowak. - Na pewno nie byłem pierwszym wyborem trenera Rochy. Taka była decyzja i ja ją szanuję. Z drugiej strony nie jestem już młodym, 17-letnim zawodnikiem, by pogodzić się z rolą rezerwowego w ostatniej drużynie w pierwszej lidze. Dlatego chciałbym to zmienić, a dla klubu to chyba także ostatni moment, by zarobić na niechcianym, rezerwowym zawodniku .

Jak to możliwe, że radził pan sobie w ekstraklasie, a poziom niżej, w dodatku jak sam pan przyznaje – w pierwszoligowej zdecydowanej „czerwonej latarni”, już nie?
- Widzi pan – taka jest piłka. Trenerzy ustalają skład i jeden powie – jesteś dobry, a inny odwrotnie. Ja nie obrażam się na to. W ekstraklasie też zacząłem grać, gdy złożyło się na to kilka czynników. Bo ktoś nie mógł grać, bo były kartki, kontuzje, absencje. Cieszę się jednak, że wchodząc na boisko nie zawodziłem trenera Fornalika, kibiców... .

Teraz nie pasował pan do taktyki trenera Rochy, która diametralnie różni się od proponowanej przez Waldemara Fornalika?
- Tak, trener Rocha preferuje inny styl. Większy nacisk stawia na pressing, odbiór piłki. Inaczej ustawia zespół w środku pola. Może ja rzeczywiście nie pasowałem do tego ustawienia?

Ale nie czuje się pan gorszy od zagranicznej armii zaciężnej, jaka w tym sezonie zdominowała chorzowski Ruch?
- Na pewno nie czułem się od nich gorszy. Gdyby tak było, gdybym był słabszy, nie ryzykowałbym odejścia, tylko siedziałbym dalej cicho w Chorzowie i cierpliwie czekał, co przyniesie przyszłość. Ja jednak wiem, co potrafię i chciałbym to jeszcze udowodnić na boisku. Tak jak powiedziałem – chciałbym grać, być pierwszym wyborem, a nie dodatkiem, więc jak wystartuje okienko transferowe, to może uda mi się zmienić klubowe barwy. Na razie biegam sobie sam po parku, ćwiczę i przygotowuję się do nowych wyzwań.

 

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~AdrianUżytkownik anonimowy
~Adrian :
No photo~AdrianUżytkownik anonimowy
Na boisku mu się za bardzo nie chce biegać. Woli sam po parku... A miał być gwiazdą.
20 gru 17 15:10 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~carllos:
No photo~carllosUżytkownik anonimowy
20 gru 17 11:41 użytkownik ~carllos napisał
Jak byś nie zauważył,trwa przerwa w rozgrywkach i piłkarze mają urlopy a chłopak zamiast siedzieć przed tv to sobie ćwiczy i poprawia kondycję......taki jest obraz Ruchu.....
Czyli jednak jest słaby.... no pomyśl logicznie...
Wszystkie treningi w klubie mu nie wystarczają skoro musi nadrabiać trenując nawet w czasie swojego urlopu.
Tylko ciekawe jak dopadnie go przemęczenie ? - człowiek nie jest maszyną i potrzebuje odpoczynku.
Zresztą, nawet maszyny się psują a najczęściej te które są najwięcej eksploatowane.
Ot taka zasada - bycia non stop w stałym ruchu :)))
21 gru 17 06:23 | ocena:60%
Liczba głosów:5
60%
40%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~carllosUżytkownik anonimowy
~carllos
No photo~carllosUżytkownik anonimowy
do ~FAN:
No photo~FANUżytkownik anonimowy
20 gru 17 10:09 użytkownik ~FAN napisał
"biegam sam sobie po paku'.....dzisiejszy obraz Ruchu Chorzów....
Jak byś nie zauważył,trwa przerwa w rozgrywkach i piłkarze mają urlopy a chłopak zamiast siedzieć przed tv to sobie ćwiczy i poprawia kondycję......taki jest obraz Ruchu.....
20 gru 17 11:41 | ocena:55%
Liczba głosów:11
45%
55%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii