Kontraktami piłkarzy Ruchu zajmie się PZPN

W przyszłym tygodniu Jakub Arak może stać się wolnym zawodnikiem. Trwa również zamieszanie wokół Adama Pazio.

Arak Pazio
 /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Napastnik Ruchu ostatni mecz rozegrał 12 sierpnia, gdy wystąpił w starciu z Bytovią. Później został odsunięty od drużyny, bo złożył w klubie wniosek o rozwiązanie umowy ze względu na poślizgi w wypłatach (następnie ten dokument trafił do PZPN-u).

 

Posiedzenie we wtorek
- Jeśli Kuba Arak chce odejść, nie będziemy trzymać go na siłę – mówił po jednym ze spotkań ligowych trener Krzysztof Warzycha. Arak wciąż ma ważną umowę z chorzowskim klubem, przychodzi na treningi, ćwiczy, ale w spotkaniach ligowych nie występuje. Piłkarzem interesuje się Lechia Gdańsk. We wtorek odbędzie się posiedzenie Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych przy PZPN-ie. Wtedy rozpatrywana będzie między innym sprawa Araka. Według obecnych przepisów umowa piłkarza może zostać zerwana, jeśli zaległości wynoszą ponad dwa miesiące. Działacze Ruchu zwracają jednak uwagę na to, że klub przechodzi restrukturyzację i zgodnie z prawem gospodarczym klub nie może regulować zobowiązań powstałych przed 23 czerwca. - Kwestie restrukturyzacyjne nie mogą dotyczyć zawodników, bo Kuba Arak przecież nie podpisał żadnego dokumentu, czy aneksu do umowy, związanego z procesem restrukturyzacyjnym – przekonuje z kolei Mariusz Piekarski, menedżer piłkarza.

 

Mogli rozwiązać, czy nie?
Być może Izba zajmie się także kwestią kontraktu Adama Pazio. W czwartek klub podał informację, że rozwiązał umowę z piłkarzem. Sytuacja jednak nie jest wcale taka jednoznaczna. Najpierw 21 sierpnia boczny obrońca został odsunięty od zespołu. Powód? - Piłka to gra zespołowa i nie może być tak, że ktoś swój interes stawia ponad zespołem, kręci nosem, głośno wyraża swoje niezadowolenie. Trener Krzysztof Warzycha miał prawo podjąć taką decyzję – tłumaczył na naszych łamach prezes Janusz Paterman. - Niby byłem niezadowolony, dlatego że w meczu ze Stomilem siedziałem na ławce rezerwowych? To nieprawda, nie była takiej sytuacji. O to, dlaczego tak się stało, trzeba spytać trenera Warzychę. Mnie trener nie wytłumaczył swojej decyzji. Kierownik drużyny przekazał jedynie, że mam trenować indywidualnie – mówi „Sportowi” Adam Pazio.

 

Uprzedził ruch działaczy
31 sierpnia Ruch podał informację, że rozwiązuje kontrakt z piłkarzem, korzystając z zapisu zawartego w kontrakcie z zawodnikiem dającego możliwość rozwiązania umowy po spadku klubu z ekstraklasy. - O tym, że nie jestem już piłkarzem Ruchu dowiedziałem się z... mediów. Po pierwsze jednak, wcześniej, bo 23 sierpnia złożyłem pismo dotyczące rozwiązania umowy z powodu zaległości. Po drugie menedżer przekazał mi, że ten punkt dotyczący rozwiązania kontraktu w związku z degradacją nie może obowiązywać, bo zostałem zgłoszony do rozgrywek I ligi i już w nich wystąpiłem – tłumaczy Pazio.
- Na razie trenuję indywidualnie, bo tak naprawdę jestem w zawieszeniu. Liczę na to, że PZPN szybko rozpatrzy moją sprawę, może już na wtorkowym posiedzeniu Izby ds. Rozwiązywania Sporów – zastanawia się boczny defensor, który chciałby szybko znaleźć nowy klub.

 

Komentarze (36)

Napisz komentarz
No photo
No photo~teresaUżytkownik anonimowy
~teresa :
No photo~teresaUżytkownik anonimowy
tak na marginesie.....dzialacze chca aby pilkarze grali za darmo- tych zw miare normalnymi kontraktami chca sie pozbyc.
2 wrz 17 21:58 | ocena:100%
Liczba głosów:12
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSUżytkownik anonimowy
~HAnyseKS
No photo~HAnyseKSUżytkownik anonimowy
do ~Baran:
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
2 wrz 17 20:36 użytkownik ~Baran napisał
Tyn moj Ruch to same platfusy, fujjjj.....
Sam twój Ruch opluwasz, a do. innych masz pretensje capie!
2 wrz 17 20:56 | ocena:100%
Liczba głosów:11
100%
0%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
~Baran :
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
przepraszam wszystkich ze ich zawsze obrazALEM - pochodze z patologicznej rodziny ojca nigdy nie znalem a matki jak to mowia sie nie wbiera
3 wrz 17 09:40 | ocena:89%
Liczba głosów:9
89%
11%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii