W poszukiwaniu wzmocnień Ruch Chorzów sprawdzi Hiszpanów

Gracze z Półwyspu Iberyjskiego nigdy nie grali w Chorzowie. W przyszłym roku może się to zmienić.

Ruch Chorzow - KS ROW 1964 Rybnik
 /  fot. Michał Gołda  /  źródło: Pressfocus

Hiszpanie coraz liczniej przyjeżdżają nad Wisłę. W ekstraklasie furorę robi Igor Angulo, który ma już na swoim koncie 19 bramek. W Górniku Zabrze dobrze spisuje się także stoper Dani Suarez. Obaj w ojczyźnie byli anonimowymi graczami i dopiero w Polsce wyrobili sobie dobrą markę. Carlitos, który dla Wisły Kraków strzela regularne gole, zanim podpisał umowę z „Białą gwiazdą” grał w rezerwach Villarealu, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym. W Piaście Gliwice dobrą robotę robi Gerard Badia.

 

Tak jak Argentyńczyk
W pierwszej lidze jest też spora grupa piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego, chociaż nie wyróżniają się tak, jak wspomniani wyżej zawodnicy. Dobre recenzje zbiera środkowy pomocnik Stomilu Olsztyn Dani Ramirez, w Bytovii solidnie gra obrońca Fran Gonzalez a w Miedzi Legnica napastnik Omar Santana. Możliwe, że kolonia Hiszpanów na zapleczu ekstraklasy wzrośnie. W styczniu na testy do Chorzowa ma przyjechać dwóch hiszpańskich graczy, jeden z nich ma być napastnikiem. To zawodnicy, którzy mają za sobą grę w niższych ligach. Trener Juan Ramon Rocha będzie ich sprawdzał. W historii w chorzowskim klubie grało już ponad 30 obcokrajowców, nigdy jednak jeszcze nie było w tym gronie Hiszpana. Jesienią po raz pierwszy zadebiutował przy Cichej Argentyńczyk Santiago Villafane.

 

Rodak Babana
Na pierwszych styczniowych zajęciach ma się pojawić kilku testowanych graczy, poza Hiszpanami także jeden z rumuńskich piłkarzy. W przeszłości przy Cichej występował tylko jeden Rumun. W sezonie 2000/01 grał pomocnik Marcel Baban, który zaliczył tylko trzy spotkania ligowe. Baban obecnie prowadzi w swojej ojczyźnie szkółkę piłkarską, która sygnowana jest jego nazwiskiem. Na testy mają również przyjechać krajowi gracze. Ruch chce też pozyskać, o czym pisaliśmy wcześniej, Pawła Wojciechowskiego, napastnika Odry Opole. Ostatnia drużyna ligi zamierza sprowadzić 3,4 piłkarzy, a priorytetem jest ściągnięcie gracza ofensywnego. Jesienią napastnicy strzelili w sumie zaledwie 4 gole. Dwa trafienia zaliczył Artur Balicki i tyle samo Villim Posinković. Adam Setla ani razu nie trafił do siatki.

Komentarze (12)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Robo73:
No photo~Robo73Użytkownik anonimowy
13 gru 17 18:20 użytkownik ~Robo73 napisał
Otwarcie krupniok areny górnik - Ruch 0-2 dziękuję...
No i co niby z tego ma wynikać ?
Gdzie dziś jest Ruch a gdzie jest Górnik ?
A poza tym ogólny bilans wszystkich meczów derbowych (w tym ligowych) jest na korzyść Górnika.
Zresztą trollu, to o czym bełkoczesz było na otwarcie 3 trybun a nie całego stadionu w Zabrzu.
A ogólnie p(i)astuszku to ta nienawiść do KSG cię zżera i powinieneś się leczyć bo cię niebawem wykończy.
Nikt z kibiców Ruchu tyle nie sapie do Górnika co ty a Ruch jest o wieeeellllleeeee większym i bardziej znaczącym klubem z wieloletnią historią, tradycją, sukcesami, ect, niż wasz nic nie znaczący (milicyjno-wojskowy) klubik lwowskich uchodźców z jednej małej przybocznej dzielnicy wielkich Trójkolorowych Gliwic. DaSvidanja towariszczu.
14 gru 17 02:55 | ocena:57%
Liczba głosów:7
57%
43%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Orion Użytkownik anonimowy
~Orion :
No photo~Orion Użytkownik anonimowy
To dobry kierunek. Angulo przychodził jako szrot do komunistycznego 1 ligowego klubiku i o dziwo strzela. A jak strzela to zostanie szybko wytransferowany za niewielkie pieniądze do lepszego bogatszego klubu. Hiszpania to dobry deal. Idzcie niebiescy tą drogą jak inne kluby z EX.

Powodzenia i widzimy się za dwa lata w EX bez komuchów z zabrza z 120 mln długu bo szybko znikną. CŻPG
13 gru 17 12:46 | ocena:56%
Liczba głosów:16
44%
56%
| odpowiedzi: 6
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Robo73Użytkownik anonimowy
~Robo73
No photo~Robo73Użytkownik anonimowy
do ~HAnyseKSG:
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
14 gru 17 02:55 użytkownik ~HAnyseKSG napisał
No i co niby z tego ma wynikać ?
Gdzie dziś jest Ruch a gdzie jest Górnik ?
A poza tym ogólny bilans wszystkich meczów derbowych (w tym ligowych) jest na korzyść Górnika.
Zresztą trollu, to o czym bełkoczesz było na otwarcie 3 trybun a nie całego stadionu
Kto do kogo sapie? Dyć to ty włajzisz na fora i artykuły ło Ruchu! Jo niy włajza na fora górnika i niy komentuja bo mie górnik niy interere za to ty durś na Ruch nadajesz! Łogarnij sie chopie narka
14 gru 17 07:33 | ocena:50%
Liczba głosów:6
50%
50%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii