Bargiel blisko „Rossonerich”. „W I lidze by się zniszczył”

Wiele osób zdążyło odtrąbić już transfer Przemysława Bargiela do AC Milan. 17-letni pomocnik Ruchu miałby kosztować słynny włoski klub około 350 tys. euro. - Rozmawiamy. Przekazaliśmy, jakie są nasze warunki. Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale jesteśmy za tym, żeby Bargiel szedł do przodu - mówi prezes Ruchu, Janusz Paterman.

Stomil Olsztyn - Ruch Chorzow
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Wiele osób zdążyło odtrąbić już transfer Przemysława Bargiela do AC Milan. 17-letni pomocnik Ruchu miałby kosztować słynny włoski klub około 350 tys. euro. – Rozmawiamy. Przekazaliśmy, jakie są nasze warunki. Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale jesteśmy za tym, żeby Bargiel szedł do przodu. Tam będzie miał możliwość rozwinięcia skrzydeł, to jedna z najlepszych szkółek piłkarskich. Nie jestem człowiekiem, który będzie blokował rozwój młodych talentów – mówi nam Janusz Paterman, prezes klubu z Cichej, dając do zrozumienia, że wyobraża sobie I–ligową kadrę „Niebieskich” bez 17-latka.

 

– Pierwsza liga jest trudna, często dominuje w niej piłka siłowa, mniej jest techniki. Bargiel to trochę inny zawodnik. Nie chciałbym, żeby się zniszczył. Uważam, że to dla Przemka dobry kierunek. Wiadomo, że zawsze diabeł tkwi w szczegółach, ale jesteśmy blisko porozumienia – dodaje Paterman.

 

Bargiel wziął udział w zgrupowaniu Ruchu i obu dotychczasowych sparingach. Z ROW-em zanotował nawet asystę. – Nie wiem, czy chcę to wszystko komentować... To już nie ode mnie zależy, a od klubów. Na razie jestem w Ruchu, na tym się koncentruję i przygotowuję normalnie z zespołem do sezonu. Co będzie – to będzie. Jestem gotowy na wszystko – deklaruje Bargiel, który w poprzednim sezonie zaliczył 1 występ w ekstraklasie. Łącznie ma ich na koncie 5. Gdyby został sprzedany, na naturalnego kandydata do gry w chorzowskim środku pola u boku kapitana Macieja Urbańczyka wyrósłby Michał Walski.

 

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~endRasUżytkownik anonimowy
~endRas :
No photo~endRasUżytkownik anonimowy
Niestety z goryczą stwierdzam, że moje przepowiednie z czasu, gdy radni głosowali nad pożyczką dla Ruchu, sprawdzają się – gmina, czyli wszyscy mieszkańcy Chorzowa, pożyczyli spółce Ruch Chorzów 18 milionów złotych. Dzięki temu „kupiono” czas, by główni udziałowcy mogli wycofać swoje pieniądze z klubu. Czytaj w artykule Radnego Nowaka jak nas rolowały poprzednie zarządy.
10 lip 12:25 | ocena:100%
Liczba głosów:4
0%
100%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~p.Użytkownik anonimowy
~p. :
No photo~p.Użytkownik anonimowy
Tak panie Paterman-sprzedać za czapkę gruszek i naściągać szrotu zagranicznego z 5 ligi włoskiej i 3 ligi greckiej. Wygląda to fatalnie.
10 lip 08:57 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~oloUżytkownik anonimowy
~olo :
No photo~oloUżytkownik anonimowy
Panie Paterman oby Pan nie popełnił takiego samego błędu jak Smagorowicz !!!!
10 lip 16:06 | ocena:100%
Liczba głosów:2
0%
100%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii