Ruszył Wielki Ruch, czyli nowe stowarzyszenie kibiców

W wypełnionej auli MDK Batory zainaugurowana została działalność nowego stowarzyszenia kibiców „Niebieskich”.

Cracovia Krakow - Ruch Chorzow
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Chcą pomagać akademii piłkarskiej, popularyzować tradycję 14-krotnych mistrzów Polski, współpracować marketingowo z klubem, wspierać go przez dokapitalizowywanie spółki, dokładać cegiełkę do pozyskiwania sponsorów i reklamodawców. Wczoraj w Miejskim Domu Kultury w Chorzowie Batorym zainaugurowano uroczyście działalność stowarzyszenia Wielki Ruch, które ma zrzeszać kibiców „Niebieskich”. Aula MDK pękała w szwach, a po skończonej prezentacji ustawiły się kolejki chętnych do wejścia w szeregi Wielkiego Ruchu. Miesięczna składka wynosi symboliczne 19 zł i 20 gr, nawiązujące do daty założenia klubu.
Twarzą stowarzyszenia jest Wojciech Grzyb (na zdjęciu), były wieloletni kapitan drużyny, który objął w stowarzyszeniu funkcję wiceprezesa. - Chcemy, by nasza działalność przyniosła wymierne efekty, co przełoży się na liczbę zadeklarowanych członków; takich, którzy nie tylko będą opłacać składkę, ale współtworzyć ten projekt, podsyłać pomysły. Liczymy na to, że spotkamy kilka kreatywnych osób, takich jak te, które już zaangażowały się w tę inicjatywę. Pierwszy cel to wymierna pomoc naszej akademii piłkarskiej. Jej dobro leży mi na sercu. Musimy wykorzystywać potencjał Górnego Śląska. Nie tylko Chorzowa, ale miast, w których kibicuje się Ruchowi. Wyławiać chłopaków, tworzyć im warunki do tego, by kilku z nich zasilało pierwszy zespół i cieszyło nas swoją grą – mówił Grzyb.
Przedstawiciele stowarzyszenia, Piotr Jarzębak i Bartosz Horodecki, pochwalili się już pierwszymi partnerami. Wielki Ruch nawiązał współpracę z projektem Cashback World. – Karta otrzymana przy rejestracji do stowarzyszenia pozwoli na to, by od każdego zakupu u partnerów Cashback World 1 procent transakcji był przelewany na konto stowarzyszenia. Naszym partnerem został też bank Raiffeisen. Każde założone przez kibica Ruchu konto skutkować będzie 50 złotymi dla stowarzyszenia – tłumaczył Horodecki.
Prezentację Wielkiego Ruchu poprzedziła premiera książki „Niebieskie Majstry”, autorstwa Grzegorza Joszki, który wraz z red. Pawłem Czado poprowadził panel dyskusyjny. O mistrzowskich tytułach chorzowskiego klubu w barwny sposób opowiadały legendy klubu: Eugeniusz Lerch, Piotr Czaja, Krzysztof Warzycha oraz Antoni Piechniczek.

 

Komentarze (13)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~kibic Piasta:
No photo~kibic PiastaUżytkownik anonimowy
31 sty 16:21 użytkownik ~kibic Piasta napisał
Tak???, najlepsi??? kibice, którzy gwiżdżą podczas oficjalnego grania hymnu narodowego!. Choćby za to niech nie ominie was degradacja na najniższy szczebel rozgrywek!.
Nie pyskuj tak mądralo bo wy w tym sezonie dołączycie do nich :)))
1 lut 19:30 | ocena:100%
Liczba głosów:7
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Babka D.Użytkownik anonimowy
~Babka D. :
No photo~Babka D.Użytkownik anonimowy
Domin w spadku po dziadku dostoł kuloka łod zadku
31 sty 14:16 | ocena:93%
Liczba głosów:15
93%
7%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PABLOUżytkownik anonimowy
~PABLO
No photo~PABLOUżytkownik anonimowy
do ~D:
No photo~DUżytkownik anonimowy
31 sty 12:38 użytkownik ~D napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Idż pod urząd miasta i żebrz razem z Patermanem o ponad 2 mln bo tu tylko tracisz czas a on ucieka .Nie zapomnij uzbierać 19,20zł [mam trochę puszek].
31 sty 13:07 | ocena:75%
Liczba głosów:24
75%
25%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii