Nadal mają problem z końcówkami?

Kibice Ruchu zaczynają już żartować między sobą, że jeśli ktoś ma za lekki portfel, to sposobem na zmianę tej sytuacji może być obstawienie, że w meczu z udziałem „Niebieskich” padnie gol w ostatnim kwadransie drugiej połowy.

Pogon Siedlce - Ruch Chorzow
 /  fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

W tym sezonie taka sytuacja zdarzyła się już 8-krotnie! Po 75 minucie wynik spotkania z udziałem chorzowian nie zmieniał się tylko w Mielcu, Bielsku-Białej i Grudziądzu, gdzie przegrywali solidarnie po 0:1.


Zwykle w końcówkach trafiali rywale, ale w jedynych dotąd zwycięskich starciach - ze Stomilem Olsztyn i Pogonią Siedlce (w obu przypadkach 3:1), Ruch ustalał wynik w doliczonym czasie gry.

 

Nim jednak w niedzielę w Siedlcach w obozie „Niebieskich” zapanowała euforia, była obawa, że demony wracają - po tym, jak w 84 minucie Pogoń strzeliła gola na 1:1, co było konsekwencją jej przewagi. Długimi momentami nie wypuszczała rywali z ich połowy, wyrównała, lecz potem - jak określił to trener Adam Łopatko - „włączyła jej się ułańska fantazja”. To Ruch zdobył dwie bramki i wygrał, lecz nadal całkiem zasadne wydaje się pytanie, czy aby rzeczywiście problem leżał nie w sferze fizycznej, a tylko i wyłącznie w głowach zawodników.

 

- Stale uczulamy się na to. Po strzeleniu gola chcemy dążyć do tego, by utrzymywać się przy piłce i szukać drugiej bramki. Znów jednak jakoś automatycznie cofnęliśmy się, oddaliśmy rywalowi inicjatywę i pod naszym polem karnym było coraz groźniej, aż w końcu zrobiło się 1:1. Zbyt łatwo oddajemy pole. Akurat w Siedlcach dobrze zareagowaliśmy na wyrównującą bramkę, ale nadal uważam, że to nasza słaba strona - nie ukrywał Maciej Urbańczyk, kapitan „Niebieskich”. I dodawał: - Okoliczności, w jakich wygraliśmy, sprawiają, że cieszymy się jeszcze bardziej. Z przebiegu meczu, byliśmy lepszym zespołem i zwyciężyliśmy zasłużenie. Mam nadzieję, że to będzie przełomowy moment…

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
W ruchu majom zryte berety jak ich kibol baran :)))
26 wrz 23:05 | ocena:94%
Liczba głosów:18
94%
6%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
obRabiacze....
Nauczcie się wykańczać końcówki, hihi... :)))
27 wrz 09:29 | ocena:100%
Liczba głosów:15
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JokerUżytkownik anonimowy
~Joker :
No photo~JokerUżytkownik anonimowy
Tak czy siak rasiowcy spadną ku uciesze całej Polski!
26 wrz 23:56 | ocena:94%
Liczba głosów:16
94%
6%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii