Oświadczenie Ruchu Chorzów w sprawie bojkotu kibiców

Nieporozumienie na linii kibice - władze klubu w Chorzowie. Chodzi o mecz, który ma być rozegrany 14 września o godz. 18.00.

Korona Kielce - Ruch Chorzow
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Jak informowaliśmy, trybuny stadionu przy Cichej podczas meczu Ruchu Chorzów z GKS-em Tychy mogą świecić pustkami. To efekt bojkotu grup kibiców w odpowiedzi na wysokie, ich zdaniem, ceny biletów.

 

W związku z oświadczeniem Grup Kibicowskich i Niebieskich Fan Clubów, w którym informują o bojkocie meczu pomiędzy Ruchem a GKS Tychy, motywując go zbyt wysokimi cenami biletów, Zarząd Ruchu Chorzów SA w restrukturyzacji wyraża żal i zdziwienie takim stanowiskiem Kibiców. Oto treść oświadczenia klubu:

 

Kibice Ruchu Chorzów wiele razy dowodzili, że dobro Klubu jest dla nich priorytetem. Piłkarze i działacze wiele razy, często w najtrudniejszych chwilach, otrzymywali wsparcie motywujące do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Rola Kibiców w życiu Klubu jest niepodważalna. To dla nich istnieje Klub i dla nich grają piłkarze. Dobre relacje z Kibicami są jednym z priorytetów Zarządu Ruchu Chorzów.

W ostatnich, trudnych dla Ruchu miesiącach Kibice wielokrotnie deklarowali chęć finansowego wsparcia Klubu. Rozważali publicznie różne formy takiej pomocy. Najprostszą jest kupowanie karnetów i biletów i przychodzenie na mecze w jak największej liczbie. Zwłaszcza, że wydarzenia podczas ostatniego meczu Ruchu w Ekstraklasie doprowadziły do nałożenia na Klub kary finansowej w wysokości 60 tysięcy złotych oraz kosztowały Ruch utratę wpływów ze sprzedaży biletów na dwa mecze, które musieliśmy rozegrać bez udziału publiczności.

Niepokoi nas także podział jaki decyzja Grup Kibicowskich i Niebieskich Fan Clubów o bojkocie meczu z GKS Tychy może wywołać wśród Kibiców Ruchu Chorzów. Wystarczy pobieżna lektura portali społecznościowych by stwierdzić, że ta decyzja nie spotkała się z takim zrozumieniem na jakie zapewne liczyli inicjatorzy. Przynajmniej tak samo liczna jest grupa Kibiców popierających, a przynajmniej rozumiejących decyzję Zarządu Klubu.

Taka obserwacja nie daje Zarządowi powodu do zadowolenia. Jedyne co będzie nas w pełni satysfakcjonować to coraz lepsza gra drużyny, zwycięstwa, które poprawią miejsce Ruchu w tabeli odnoszone przed kompletem publiczności fanatycznie dopingującej Niebieskich.

Mecze derbowe, w tym mecz z GKS Tychy są najlepszą okazją do podreperowania klubowej kasy. Dlatego bilet w przedsprzedaży kosztuje 30 zł, a w dniu meczu 35 zł. Przypominamy też, że cena biletu w ramach karnetu to jedynie 17 zł. Wyraźnie informowaliśmy też, że na zdecydowaną większość meczów w sezonie ceny będą znacznie niższe.

W tej sytuacji zwracamy się do Grup Kibicowskich i Niebieskich Fan Klubów o zweryfikowanie swojego stanowiska i dopingowanie piłkarzy, którzy potrzebują Waszego wsparcia.

Zarząd Ruchu Chorzów SA w restrukturyzacji

 

Komentarze (15)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Kibic Ruchu od 66lat Użytkownik anonimowy
~Kibic Ruchu od 66lat :
No photo~Kibic Ruchu od 66lat Użytkownik anonimowy
Panowie w Zarzadzie Ruchu Chorzów , i p Paterman osobiście dlaczego ruinujecie taka ladna kariere pilkarska Pana Warzychy? Dlaczego wepchneliście Gucia do bagna które pozostawili Fornalikowie, wiedzac ze Pan Warzycha nie ma zadnego doświadczania jako trener na poziomie ekstraklasy czy 1 ligi, Widocznie brakuje calemu zarzadowi doświadczenia wprowodzeniu klubu sportowego. Juz oświadczenie w sprawie bojkotu i cen biletów wskazuje na dyletantyzm.
9 wrz 17 12:03 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Piotruś Pan Użytkownik anonimowy
~Piotruś Pan :
No photo~Piotruś Pan Użytkownik anonimowy
Zarząd powinien dopłacić kibicom za bilety, że chcą jeszcze oglądać te miernotę. Sześć porażek w 7 meczach mówi wszystko. Nie widzi pan tego panie Paterman?
9 wrz 17 11:04 | ocena:87%
Liczba głosów:15
87%
13%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~znużonyUżytkownik anonimowy
~znużony :
No photo~znużonyUżytkownik anonimowy
Co za dziadostwo ci kibice. 35 zł ich rujnuje. Na faje wydają wiele razy więcej.
Przy takich cenach biletów żeby odbić karę 60 tys zł trzeba sprzedać penie ze 30-40 tys biletów (uwzględniając koszty organizacji spotkań) co przy średniej frekwencji na poziomie 6-7 tys daje połowę rundy gry bez dochodów z dnia meczowego.
Kurcze z takimi "przyjaciółmi" to i wrogów nie potrzeba.
9 wrz 17 12:07 | ocena:53%
Liczba głosów:19
53%
47%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii